sadsad x
asdasd
12,04 TL
10,47 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
1,57 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çarşı Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789759051716
Kapak: Ciltsiz
Sema Tuğçe Dikici
Sema Tuğçe Dikici
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çarşı Kısa Özet

  Çarşı Ağaçların kesilmesine karşı, Çarşı, savaşa karşı’, ’Çarşı, küresel ısınmaya karşı’, ’Çarşı, nükleer santrallere karşı’, ’Çarşı, tiyatro yıkımına karşı’, ’Çarşı, Faili Meçhullere Karşı’, ’ ’Çarşı, ırkçılığa karşı’, ’Çarşı, teröre karşı’, ’Çarşı, çocuk pornosuna karşı’, ’Amerikan şahinlerine karşı’, , ’Çarşı yağlı güreşe karşı’, ’Çarşı Tekel’in özelleştirilmesine karşı’, ’Çarşı bombaya karşı’, ’Çarşı hayvan itlafına karşı’ ’Çarşı, alayına karşı’...
  Çarşı nedir?

  Genellikle karşı oldukları üzerinden tarif edilen grubun tarihi ve gelişme dinamiklerine ışık tutmak üzere yapılan bu çalışma, sorunun yanıtını grubun tarihi, politik çizgisi ve başvurduğu simgesel ifade kanalları üzerinden arararamaktadır.
  Dikici’ye göre Çarşı her konuda söyleyebilecek sözü olup, her şeye karşı olabilendir.

  Tribünlere bir etiket gibi yapıştırılmak istenilen; avarelik, cahillik, ırkçılık ya da saldırganlık gibi sıfatların aksine kıvrak zekânın, olan bitenlerden haberdar olmanın, ’öteki’nin varlığını kabul edebilmenin kimi zaman görünen yüzüdür. Asilikle harmanlanmış bir sevginin tezahürü olan Çarşı ruhunu yeniden üreten taraftar kitlesini diğer gruplarından farklı kılan nokta, Beşiktaşlı kimlikleriyle çevresel, kültürel, siyasal ve sosyal mesajlar vermeleri, taraf olmaları ve bu bağlamlarda oluşturdukları son derece yaratıcı tepkisel söylemleridir.
  Dünden Bugüne Beşiktaş Taraftarı, Kuruluş Nedenleri, Kurucuları ve İsimlendirmenin Anlamı, Tribünlerdeki Çarşı, Desteğin Simgeleri ve Törensel Özellikler, Sloganları, Pankartları ve Tezahüratlarıyla ’Çarşı’Şarkılarda Çarşı (Marşlar, Besteler), Tribün Liderliği, Amigoluk Kavramı ve Tribün Hiyerarşisi, Çarşı ve Toplumsal Olaylara Yaklaşım, Çarşı Bir Taraftar Grubu mu? Sivil Toplum Örgütü mü? Diğer Taraftar Oluşumlarının Toplumsal Olaylara Bakışları ile Çarşı’nın Karşılaştırılması, Çarşı Neye Karşı? Çarşı ve Sol, Çarşı ve Anarşizm, Çarşı ve Tribün Olayları, Kimler Çarşı’ya Dahil Olabilir?

Çarşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.