sadsad x
asdasd

Çanakkale 1915 - Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak'ası

Kültür A.Ş.

Rinaldo Marmara

40,00 TL
30,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Çanakkale 1915 - Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak'ası Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 267
ISBN: 9786054595945
Kapak: Ciltsiz
Rinaldo Marmara
Rinaldo Marmara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çanakkale 1915 - Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak'ası Kısa Özet

    "Gelibolu Yarımadasındaki İngiliz ve Fransız mezarlarının içinde bulundukları durum hakkında verdiğim bilgilen daha çok Çanakkale'yi son ziyaretim esnasında, yani geçen mart ayının ikinci yarısında yapabildiğim şahsî gözlemlere dayandırıyorum. Mezarlar, genellikle, İngiliz ve Fransızların buradan giderlerken bıraktıkları durumda.(...)

    Orada burada bazı mezarların özellikle zengin süslemeleriyle subaylara ait olduğu anlaşılanların açıldığı doğrudur ama kutsiyete yapılan bu saygısızlıklar nadirattan olup bunların sivil şahıslar tarafından geceleyin icra edildiğini öğrendim, çünkü yetkililer bu gibi eylemlerin faillerini her zaman şiddetle cezalandırmışlardır. Mezarların üzerine dikilen haçlara karşı yapılmış bir saygısızlığa rastlayamadım.

    Bazı haçların devrilmiş, bazıları-mn da kırılmış olduğu doğru ama bunun nedeni başka olsa gerekir. Sağanak yağmurlar, toprağı sürükleyip mezarların çökmesine yol açmış; bazı haçlar kendiliğinden düşmüş; diğerleriyse havan mermisi parçaları yüzünden kırılmış. Belirtmiş olduğum kanaati doğrulayan mezarları incelerken devrilen haçlarm, haçsız mezarlarm orta yerine yatay olarak yerleştirildiğini ve kırılmış olanların parçalarımn topîamp ait oldukları düşünülen tümsekler üzerinde bir araya getirildiğini fark etmemdir. Bütün bunlar, herhangi bir saygısızlık fikrini geçersiz kılsa gerekir."

Çanakkale 1915 - Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Frank Coffee Vak'ası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.