sadsad x
asdasd

Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi

Doğan Kitap
12,04 TL
8,43 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
3,61 TL
Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786050923469
Kapak: Ciltsiz
Peter Toohey
Peter Toohey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi Kısa Özet

  Peter Toohey edebiyattan sanata, modern tıbbi araştırmalara kadar geniş bir yelpazede ustalıkla dolaşıp hiç mi hiç sıkmayan bir tarihi konu ediyor.

  Her şeyin bir tarihi var. Düşüncelerin, alışkanlıkların, doğaüstü  varlıkların,  gizlice sevdiğimiz, korktuğumuz şeylerin aşina olunan ama bilinmeyen tarihi. Başrolünde savaşların, devletlerin, büyük adamların olmadığı bir tarih. Karşınızda yepyeni bir dizi: Renkli Tarih!

  Can sıkıntısının tarihi olur mu? Peter Toohey’e göre bal gibi olur… Çocukça görülen can sıkıntısı tarih boyunca farklı kültürlerde, farklı adlarla var oldu. Modern bireyin can yoldaşı, melankolinin, bazen depresyonun akrabası can sıkıntısı, entelektüellerin peşini bırakmadı. Jean-Paul Sartre’ın Bulantı’sı, Gonçarov’un sıkkın Oblomov’u, Orhan Pamuk’un İstanbul’a sinen hüznü… Peter Toohey edebiyattan sanata, modern tıbbi araştırmalara kadar geniş bir yelpazede ustalıkla dolaşıp hiç mi hiç sıkmayan bir tarihi konu ediyor.

  Bu kitap açık bir zihni canlı tutacak güzel bilgilerle dolu.

  - Alain de Botton, The Times
   
  Çok az yazar konusunu Peter Toohey kadar eğlenerek, heyecanla ve hatta tuhaf  bir sevinçle ele alabilir. Toohey sıkıcı tek bir sayfa yazmaktan âciz görünüyor.

  - Daily Telegraph

  Yazar Hakkında:

  Peter Toohey hayatının büyük bir bölümünü Avustralya’nın geniş düzlüklerinde geçirdikten sonra, on yıl kadar önce yarımküresini değiştirdi. Şimdi Calgary’deki geniş çayırların ucunda, Kayalık Dağlar’a yakın bir yerlerde yaşıyor; aynı zamanda Calgary Üniversitesi’nin Yunan ve Roma Çalışmaları Bölümü’nde profesör.

   

Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.