sadsad x
asdasd
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çağımızın İslamı Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapla
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786051910604
Kapak: Ciltsiz
Halim Bilgin
Halim Bilgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çağımızın İslamı Kısa Özet

  İslamda Güncelleştirme ya da Çağımızın İslamı

  İnsanlar, asırlardır yaşamakta olduğumuz dünyayı tanımaya çalışmışlardır. İnsanın neden var olduğunu ve diğer canlıların neden insana hizmet ettiğini bulmaya çalışmışlardır. İnsanoğlunun bu önlenemeyen yükselişi ve çağımızın baş döndürücü teknolojik gelişimi hakkında milyonlarca eser yazılmıştır. Sayısını bilemediğimiz kadar makaleler yazılmıştır; fakat hiçbir kaynak, dünyanın yaratılış gayesini, Kur’an-ı Kerim gibi az ve öz bir sözle tarif edememiştir.
  Dünyadaki bütün kitapları inceleyin, göreceksiniz ki Kur’an-ı Kerim gibi az ve öz bir sözle meselenin özünü anlatan bir kitap bulamazsınız. Kur’an-ı Kerim, insanların ışığı ve rehberidir.

  Şahsen ben, Müslümanları anlamakta zorlanıyorum. Ellerinde bu kadar muhteşem bir kitap var iken Kur’an-ı Kerim’den yararlanmamak bana çok tuhaf geliyor. Ben Müslümanların Kur’an-ı Kerim’den yeterince yararlanmadıklarını düşünüyorum.

  Bu düşünce doğrultusunda çağımızın sorunları neler olabilir, önündeki engebeler nelerdir? Bu düşüncelerimi, Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde işlemeye çalışacağım.

  Bu eser ile İslam dünyasına farklı bir bakış açısı sağlamak ve farklı bir tartışma ortamı ortaya koymak amacındayım. Bunu başarabilirsem şayet bu görevi layıkıyla yapabilmiş hissedeceğim.

  Farklı bir bakış açısı kılabilmek dileklerimle…

Çağımızın İslamı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.