sadsad x
asdasd

Çağdaş Türk Bestecilerinin Viyola Eserleri

Gece Kitaplığı
19,26 TL
12,52 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,74 TL
Çağdaş Türk Bestecilerinin Viyola Eserleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786053240327
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Serkan Ece
Ahmet Serkan Ece
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çağdaş Türk Bestecilerinin Viyola Eserleri Kısa Özet

  "Bu araştırma, Çağdaş Türk Bestecilerinin viyola eserlerinin Mesleki Müzik Eğitimi veren kurumlardaki viyola eğitimcileri tarafından tanınıp tanınmadığını, viyola eğitimi amaçlı kullanılıp kullanılmadığını, kullanılıyor ise ne şekilde ve hangi sınıf seviyesinde, kullanılmıyor ise nedenlerini ortaya koyup ve bu nedenlere çözüm önerileri geliştirmek amacıyla yapılmıştır.

  Araştırmada tüm evren örnekleme dahil edilmiştir. Bu bağlamda durum tespitine yönelik olarak Mesleki Müzik Eğitimi veren kurumlarda görev yapan 44 viyola eğitimcisi ile görüşme yapılmış, araştırma sınırlılığında belirtilmiş olan 37 viyola eserinden 28’ ine ulaşılmış ve bu eserlerin sınıf seviyelerini belirlemek amacıyla uzman görüşüne baş vurulmuştur.

  Verilerin toplanmasından sonra frekans ve yüzdeleri alınmış, tablolar ve grafikler halinde sunulmuştur. Araştırmanın 4. ve 11. alt problemlerinde ifade edilen, Çağdaş Türk Bestecileri’nin viyola için yazmış oldukları eserlerin tanınma oranı ve belirlenen eserlerin viyola eğitimi amaçlı kullanılmama nedenleri’ nin , eğitimcilerin görev yaptıkları kurumlara göre farklılık olup olmadığının test edilmesi için *İki Grup Farkı İçin Hipotez Testi* uygulanmıştır.

  Verilerin analizi sonucunda Çağdaş Türk Bestecileri’nin viyola eserlerinin Mesleki Müzik Eğitimi Kurumlardaki Viyola Eğitimcileri tarafından beklenen ölçüde tanınmadığı, viyola eğitiminde yaygın ve etkin kullanılmadığı, eserlerde teknik zorluklarla karşılaşıldığı belirlenmiş ve bu sorunların giderilmesine yönelik çözüm önerileri geliştirilmiştir."

Çağdaş Türk Bestecilerinin Viyola Eserleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.