Büyük İstanbul Tarihi Ansiklopedisi 6-7-8-9-10 Cilt 115 GR

Kültür A.Ş.

Kolektif

1.500,00 TL
1.140,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
360,00 TL
Büyük İstanbul Tarihi Ansiklopedisi 6-7-8-9-10 Cilt 115 GR Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 0
ISBN: 3990000093304
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Büyük İstanbul Tarihi Ansiklopedisi 6-7-8-9-10 Cilt 115 GR Kısa Özet

    Büyük İstanbul Tarihi, kentin tüm tarihi dönemlerini ele almasıyla alanındaki en hacimli ve kapsamlı çalışma olma özelliğine sahiptir. İstanbul’un tarihini anlatan 10 ciltlik bu eserin yazımında, tematik bir anlayışla hareket edilmiş konular makaleler halinde yazılmıştır. Ana makalelerde yeterince üzerinde durulamayan konuların daha iyi anlaşılmasını sağlayacak detaylar ise çerçeve ve derkenar yazılar ile derinlikli olarak incelenmiştir. Temaların kendi içindeki kronolojilerinin oluşturulmasında şehrin kimliğini belirleyen ve tarihi akışında dönüm noktasını oluşturan üç dönem esas alınmıştır. Bunlar; Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleridir. Her tema kendi içindeki süreklilikler ve değişimler dikkate alınarak dönemlendirilmiş, Antik çağlar, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri mutlak kopuşlar olarak ele alınmamıştır.

    Büyük İstanbul Tarihi’nin alanındaki çalışmalara bilgi, yöntem ve içerik olarak kaynaklık etmesi yanında Türkiye’de ve yurt dışında verilen İstanbul derslerinde kullanılabilecek bir metin/kaynak olacağı da düşünülüp akıcı, kuşatıcı ve güçlü bir ifade diline sahip olmasına dikkat edilmiştir.

    Antik Çağ’dan 21. yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi’ni diğer şehir tarihlerinden ayıran hususiyetlerin başında geniş yazar kadrosu, uluslararası akademik katkılar, görsel materyal zenginliği ve hacmi gelmektedir. İçerik, tasarım ve baskı materyali itibariyle birbirini tamamlayan ve destekleyen bu çalışma aynı zamanda şehirlerin uzun tarihlerini yazmada her açıdan bir model önerisi de sunmaktadır.

  • 1. Hamur

Büyük İstanbul Tarihi Ansiklopedisi 6-7-8-9-10 Cilt 115 GR Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.