sadsad x
asdasd

Borsanın Akıl Almaz Yükselişi

Rota Yayın Yapım
12,04 TL
8,91 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
3,13 TL
Borsanın Akıl Almaz Yükselişi Hakkında Bilgiler
Türü: Borsa - Finans Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9789758296316
Kapak: Ciltsiz
Robert J. Shiller
Robert J. Shiller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Borsanın Akıl Almaz Yükselişi Kısa Özet

    "Hisse senetleri piyasasını bugün ve gelecekte nasıl değerlendirdiğimiz yalnızca yatırımcıları değil genelde toplumu, hatta dünyayı etkileyecek önemli ekonomik ve sosyal politika kararlarına yön verecektir. Hisse senetleri piyasasının bugünkü ve gelecekteki değerini abartırsak toplum olarak yeni işlere ve var olan işlerin genişletilmesi girişimlerine gereğinden fazla; altyapı, eğitim gibi alanlara ve insan kaynağının diğer gereksinimlerine çok az yatırım yapma olasılığımız ortaya çıkar. Hisse senetleri piyasasına gerçekte olması gerektiğinden daha fazla değer verirsek emeklilik günlerimiz için fon ayırmakta, tasarruf alışkanlıklarımızı korumakta, daha iyi bir sosyal güvenlik sistemi için yasa tasarısı hazırlamakta ve başka sosyal güvenlik seçenekleri sağlamakta gevşek davranırız. Sürekli yeni buluşlar ve atılımlarla gelişen finansal teknolojimizi evlerimizde, şehirlerimizde karşılaştığımız ve yaşamımızı tehdit eden gerçek tehlikelere karşı yeni çözümler üretmeye yönelik olarak kullanma fırsatını da kaçırabiliriz... Ekonomik anlamda olsun ya da olmasın piyasanın durumuna ilişkin en geçerli verileri bir araya getirerek şu anda yasa koyucular ve ekonomi dünyasının liderlerince izlenen bana göre tehlikeli yöntemleri düzeltmeyi umuyorum. Mali piyasalara ilişkin teorileri üretenleri, artık yaygın bir inanış haline geldiği üzere hisse senetleri piyasasındaki fiyat düzeyinin eldeki ekonomik bilgilerin toplamından çok daha geniş bir anlamı olduğunu gösteren güçlü kanıtları ortaya koyarak yeni baştan düşünmeye davet etmek istiyorum."

    Michael Brennan’ın (Anderson School of Management, University of Colifornia, Los Angeles) Borsanın Akıl Almaz Yükselişi için söyledikleri:

    "Bu kitap, saygın bir akademisyen tarafından kaleme alınmış mükemmel bir eserdir. ABD ekonomisi için son derece önemli bir konuyu ele almakta ve ABD borsasının, olması gereken düzeyin önemli ölçüde üzerinde bulunduğunu inandırıcı bir biçimde ortaya koymaktadır. Konunun uzmanlarına olduğu kadar hisse senetleri piyasaları hakkında bilgi edinmek isteyenlere de seslenmektedir."

Borsanın Akıl Almaz Yükselişi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.