sadsad x
asdasd
12,00 TL
9,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Boğaç Han Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 52
ISBN: 9786056737329
Kapak: Ciltsiz
Halit Karaata
Halit Karaata
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Boğaç Han Kısa Özet

  Usta yazar Hait Karaata bize ve çocuklarımıza çok bildik sayılan bir hikayeye yeniden bakma fırsatı sunuyor. Dede Korkut'un Boğaç Han hikayesini derinlemesine inceleyerek oyunlaştırmış. Kendisini kutlamak ve bu oyunu sizlerle buluşturan Dramatik yayınlarını da tebrik etmek gerekir. Dede Korkut'un Boğaç Han, oyununun sahnelenmesi, eğitimde tiyatro adına oldukça önemli bir adımdır. Dede Korkut Hikayesinden kurgulanmış "Boğaç Han" adlı oyunda, fiziksel güç yerine akıl ve bilgi gücünün önemli olduğu ana fikri içerisinde yiğitlik, egemenlik, hile, adalet, dürüstlük, kıskanma kavramları izleyiciye taşınır. 8 Yaş üzeri bir oyun.

  Dede Korkut devlet adamlarından sıradan insanlara kadar etkili ve öğüt vericidir. Bilgeliği eğitici, öğretici ve tenkit edicidir. Onun bu kişiliği tarih ve toplum yaşantısından gelmektedir. Geçmiş alplerin başından geçen olayları anlatır ve öğüt verir.

  Gelecekten Haber Verme: "Korkut Ata söyledi: Ahir zamanda hanlık tekrar Kayı'ya geçecek. Kimse ellerinden olamayacak, ahır zaman olup kıyamet kopuncaya kadar. "

  (Mukoddime)

  -Nazif Uslu

Boğaç Han Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.