sadsad x
asdasd

Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri

Nobel Akademik Yayıncılık

Ahmet Mert

61,00 TL
48,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
12,20 TL
Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 782
ISBN: 9786051339436
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Mert
Ahmet Mert
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri Kısa Özet

  Biraz detaylı bakıldığında bütün alanlar disiplinler, diğer alanlarla ciddi bir etkileşim halindedir. Bir alanın, diğer alanlardan izole şekilde düşünülmesi ya da fonksiyon görmesi zaten mümkün değildir. Ancak Biyomedikal Mühendisliğinde bu *diğer alanlarla ilintili olma durumu* biraz daha belirgindir. Biyomedikal Mühendisliği EKG, EEG gibi insan vücudunun ürettiği elektriksel sinyallerin algılanmasıyla ilgili teknolojilerin gelişmesine paralel olarak, mühendislik ve tıp dünyası arasında bir köprü olarak doğmuş ve gelişmiştir. Fen ve sağlık bilimlerinin kesişiminde yer alan bu fantastik meslek; makine, elektrik, kimya, bilgisayar mühendislikleri gibi uygulamalı bilimlerin ve matematik, fizik, kimya gibi temel/fen bilimlerinin prensiplerinden faydalanır ve Matematikte kuramlar; fizik, kimya ve biyolojide ilkeler; bilgisayarda akış şemaları; anatomi, fizyoloji, patoloji ve biyolojide modeller; klinik, endüstri ve eğitimde cihazlar, süreçler ve sistemler geliştirir.

  Geliştirilen mühendislik kavramlarını biyoloji, tıp ve sağlık bilimleri alanlarına uygulayarak hedefteki canlı mekanizmayı ve sistemi daha iyi anlamaya, modellemeye, gerekirse onarmaya veya suni bir sistemle değiştirmeye çalışır.

  Bu sayede sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltir; hasta tedavisinde bilim ve teknolojinin emniyetli ve etkili uygulamalarını yapar.

  Mesleki mevzuatı belirler, teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan cihaz, sistem ve süreçlerin üretim, bakım, kalibrasyon ve akreditasyon süreçlerini yönetir.

  Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri (BMT) kitabı, işte bu önemli köprü alanı sizlerle tanıştırmak için yazılmıştır. Kitabın 20 bölümden oluşan organizasyonu kapsamında, biyomedikal mühendisliğinin geniş yelpazesindeki belli başlı konulara yer verilmiştir. Ülkemizde biyomedikal mühendisliği alanının öncülerinin yetiştiği hızlı bir süreci yaşıyoruz. Bu mesleğin beklenen seviyede katkı sağlayan itibarlı bir konuma hızla yükselmesi için öncülerin çok iyi bir temel almaları gerekmektedir. Böyle bir süreçte, BMT kitabımızın önemli bir rolü ve katkısı olacağına inanıyoruz.

   

Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.