sadsad x
asdasd

Bir Roman Kahramanı - Orhan Veli

Yapı Kredi Yayınları
42,00 TL
25,20 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
16,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bir Roman Kahramanı - Orhan Veli Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 300
ISBN: 9789750835155
Kapak: Ciltsiz
Haluk Oral
Haluk Oral
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Roman Kahramanı - Orhan Veli Kısa Özet

  Haluk Oral’dan *bir roman kahramanı* olarak *Orhan Veli* Daha önce Bir İmzanın Peşinde ve Şiir Hikayeleri ile edebiyat koleksiyonculuğunu kitaplara dönüştüren Haluk Oral, Orhan Veli tutkusunu bir kitapla taçlandırıyor.

  Bir Roman Kahramanı: Orhan Veli ne sistematik bir biyografi ne de klasik bir anı kitabı. Haluk Oral’ın kendi koleksiyonu ve Orhan Veli arşivindeki belgelerle yıllar içinde kurduğu gerçek bir dünya. Orhan Veli’nin 36 yıl süren hayatının hiç bilinmeyen, az bilinen, daha da önemlisi yanlış bilinen dönemlerine tutulmuş güçlü bir fener. Birbirinden ilginç mektuplar ve fotoğraflarla Orhan Veli’nin çevresindeki kişileri dile getiriyor, yaşamları renklendiriyor Haluk Oral.

  Orhan Veli ve çevresini, dönemin önemli kültür ve insanlarını da bugünlere taşıyan sürprizlerle dolu bu kitaptan sonra Orhan Veli şiirleri hiç kuşkusuz bambaşka bir gözle okunacak. *Haluk Oral, sıradan bir koleksiyoncu, belgeleri tozlu raflarda saklayan klasik bir arşivci değildir. Onun için her yeni belge, koleksiyona kattığı her parça, yeni bir çalışmanın tahrikçisidir* demişti Doğan Hızlan.

  İşte bu sözleri kanıtlayan yepyeni bir çalışma Bir Roman Kahramanı: Orhan Veli.

Bir Roman Kahramanı - Orhan Veli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.