sadsad x
asdasd
36,00
30,24
%16 indirim
Bir Ömür Düşünmek Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 428
ISBN: 9786059305020
Boyut: 15 x 0
Kapak: Ciltsiz
Prof. Dr. Ahmet Arslan
Prof. Dr. Ahmet Arslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Bir Ömür Düşünmek Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bir Ömür Düşünmek Kısa Özet

    Profesyonel olarak felsefe ve felsefecilerle ilgili olmayanların en büyük şikâyeti felsefenin pratik hayattan kopuk olduğu serzenişidir. *Anlaşılmaz* problemleri daha da *anlaşılmaz* kavramlarla ifade eden metinler, felsefeye ilgi duymayı dahi korkulu bir süreç haline getirmeye yetmiştir.

    Ahmet Arslan felsefeye karşı bu tür basmakalıp ithamların canlı reddiyesidir. Arslan, kitaplarında her gün karşılaştığımız ama çoğunlukla farkına varmadığımız felsefî problemleri basit bir konuşma diliyle ama derinliği kaybetmeden okuyucusuna aktarmasıyla meşhurdur. Antik felsefe ve İslam felsefesi üzerine düşünmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Ahmet Arslan’dan geçer.

    Ama bu söyleşimizde Arslan bize sadece felsefenin ne olduğunu değil ama bir felsefeci gibi yaşamanın ve düşünmenin ne olduğunu anlatıyor. Bu sayede nadiren rastlanan zengin bir tecrübe, okumayı ve düşünmeyi seven herkesin erişimine açılıyor. Ahmet Arslan’ın hayatı ve düşünceleri ile felsefenin ve Türkiye’nin problemlerini tartıştığımız bu kitapla, felsefe ile sahici bir ilişki kurmanın ne olduğunu aktarıyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.