sadsad x
asdasd

Bir Milyon Küçük Parça

Artemis Yayınları

James Frey

19,00 TL
12,35 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,65 TL
Bir Milyon Küçük Parça Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 610
ISBN: 9789758733873
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
James Frey
James Frey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Milyon Küçük Parça Kısa Özet

  "William S. Burroughs`un Canki`sinden bu yana yazılmış en yırtıcı bağımlılık hikayesi."
  - Boston Globe

  Yoğun, beklenmedik ve insanı anında içine çeken Bir Milyon Küçük Parça madde ve alkol bağımlılığı tedavisinin daha önce hiç olmadığı kadar samimi bir hikayesi. James Frey`in ilk anı kitabı olan Bir Milyon Küçük Parça, o zaman 23 yaşındaki yazarın Chicago`ya inen uçaktaki haliyle başlıyor.

  Yirmi üç yaşındaki James Frey bir uçakta gözlerini açıyor, dört ön dişi artık yerinde değil. Burnu kırılmış ve yanağında bir delik var. Uçağın nereye gittiği ve geçen iki hafta boyunca neler olduğu hakkında en ufak bir fikri bile yok. On yıldır alkolik ve üç yıldır da kokain bağımlısı...

  "Ben Bir Alkoliğim, Bir Uyuşturucu Bağımlısıyım ve Bir Suçluyum."

  "William S. Burroughs`un Canki`sinden bu yana yazılmış en yırtıcı bağımlılık hikâyesi."
  - Boston Globe

  Kimilerince gerçek, kimilerince ise kurmaca olarak kabul edilen Bir Milyon Küçük Parça, 2005 ve 2006`nın olay yaratan kitabı oldu.

  James Frey, madde ve alkol bağımlılığı için tedaviye başladığında bağımlılıklarını artık neredeyse ölümcül derecede uçlara sürüklemişti. Vücudunu o kadar hor kullanmıştı ki, tedavi birimindeki doktorlar hâlâ yaşıyor olmasına bile hayret ediyordu. Kitapta bu dönemin sonrasında süren detoks ve geri çekilme işkenceleri, kimyasal bir şeyler alma dürtüsü, William S. Burroughs`un gözleri faltaşı gibi açtıran anlatım gücünü hatırlatırcasına, canlılıkla ve doğrudan aktarılıyor.

  James o ana kadar yaşadığı hayatın sonuçlarıyla yüzleşmek ve eğer varsa, geleceğiyle ilgili kararları alabilmek için kendi mücadele yolunu bulmak zorunda. Guguk Kuşu filminin enerjisi ve gücüyle anlatılan bu savaş Bir Milyon Küçük Parça`nın özünü oluşturuyor: Genç bir erkeğin iradesi ile her an onu cezbeden madde bağımlılığı arasındaki rekabet ve bu genç adamın yüreğine bakarak bulduğu sebepler için kendi ayakları üzerinde durarak hayatta kalma savaşı...

  "Frey`in kitabı daha en baştan diğerlerinden ayrılıyor, anlatıcısı kısa, paragraf girintisi olmayan satırlar ve neredeyse hiç noktalama işareti kullanılmamış cümlelerle lafını anlatıyor, dobra diliyle bahsedilen konunun dehşetinin adeta altını çiziyor -bir yıkımın telgraf çekercesine parça parça anlatımı."
  - The New York Times Book Review

  "Adamın kendi başını yakış öyküsünü, kıyamet gününü hard-core bir dille anlatıyor."
  - New York Post

  "James Frey, korkunç derecede dürüst ve komik ama aynı zamanda kendinden emin ve ölçülü."
  - Gus Van Sant

 • 2. Hamur

Bir Milyon Küçük Parça Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.