Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Bir Leningrad Hikayesi

35,00 TL
22,75 TL

Bu hikâye; öncelikle bir inşaat şirketiyle 90`lı yılların başlarında Rusya`nın Leningrad (St. Petersburg) şehrine çalışmaya giden Tokatlı Hasan ile Leningradlı Nataşa`nın yaşadıklarıdır.
Ve aynı zamanda Hasanların ve onlara gönül vermiş Rus kızlarının sıra dışı aşkları ve yaşam hikâyelerinin yanında çaresizlikler içerisindeki milyonlarca insanın da dramıdır.

Ayrıca bu hikâye, İkinci Dünya Savaşı`ndan sonra Sovyet Rusya`nın ve destanlarla dolu bu şehrin düştüğü türlü sıkıntıları üzerine bizim tarafımızdan içtenlikle aktarılmış bir yorumdur.

Dahası bu felaket süresi içerisinde Hasan ve Nataşa`nın vesilesiyle Türk ve Rus halklarının da tarihî ve sosyolojik bağları üstüne yaptığımız incelemelerimiz sonucu yer alan başkaca tespitlerimizdir.
Bu hikâyemizi okuduğunuzda, siz de, uzun yıllar Rusya`da yaşamış insanlar gibi ilgili bilgilerle birlikte bazı duygulara da sahip olacaksınız.

Gerçek yaşanmışlıklardan ve etkili bilgilerden derlediğimiz bu hikâye insanlığın kardeşliğinden yana olanlara da armağanımız olsun.

İsmail Soytekinoğlu
Yaşanmış Hikâyeler