Bir Krizin Anatomisi

Kor Kitap

Murat Birdal

80,00 TL
60,80 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
19,20 TL
Bir Krizin Anatomisi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786052283141
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Murat Birdal
Murat Birdal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Bir Krizin Anatomisi Kısa Özet

    2008 yılının son aylarına doğru büyük bir kriz patlamış ve birçok ülke bu krizden payını almıştı. Bu ülkelerden biri de Amerika Birleşik Devletleri’ydi kuşkusuz. Finansal sistemleri toz duman olmuş, iflasla yüz yüze gelen pek çok banka ve finansal kuruluş kamudan aktarılacak kaynaklara bel bağlamıştı. Piyasalarda yaşanan kaos günden güne büyüyerek etki alanını genişletmekteydi. Kamuoyunda ise kamu kaynaklarıyla krizden çekip çıkarılmaya çalışılan finans kesimine ve bu kesimin sözcülüğünü yapan politikacılara dönük tepki gitgide büyümekteydi. Murat Birdal’ın üzerinde titizlikle çalıştığı ve çeşitli araştırmalarının sonucunda kaleme aldığı Bir Krizin Anatomisi adlı kitabı 2008 krizini ve dünya ekonomisindeki dönüşümü irdeliyor.

    Kitap aynı zamanda yaşanan finansal krizin ardındaki reel dinamikleri ve sonrasında yaşanan sosyoekonomik dönüşümü farklı boyutlarıyla tartışıyor. İktisat teorisindeki genel geçer kavramları ve uygulanan ekonomi politikalarını masaya yatırırken, küresel kapitalizmin genel yönelimlerini de sorguluyor.

    Dört ana bölümden oluşan Bir Krizin Anatomisi’nin ilk bölümünde kapitalizmin krizleri ve varlık balonlarına dönük temel teorik tartışmalar yer bulurken ikinci bölümde ABD ekonomisinde yaşanan kriz üç ana başlıkta inceleniyor. Üçüncü bölümde ise Euro bölgesinde yaşanan borç krizi ele alınırken son bölümde krizin sonuçlarına ve açığa çıkarttığı tartışmalara dönük genel bir değerlendirme yapılıyor.

  • 2. Hamur

Bir Krizin Anatomisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.