sadsad x
asdasd
13,89 TL
11,11 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,78 TL
Bir Gül De Benden Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 290
ISBN: 9786056740426
Kapak: Ciltsiz
Osman Girgin
Osman Girgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Gül De Benden Kısa Özet

  Yazar 03 Mart 1969 yılında Aydın'ın Yenipazar ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Yenipazar Merkez İlkokulu'nda tamamladı. Ortaöğretimin bir yılını Nazilli İmam Hatip Lisesi'nde kalan altı yılını Burdur İmam Hatip Lisesi'nde yatılı olarak tamamlayıp 1988  yılında mezun oldu.

  Akdeniz Üniversitesi Burdur Eğitim Yüksek Okulu'nu bitirdikten sonra öğretmen oldu. Sırasıyla, Aydın Yenipazar'ın Çulhan, Hamzabali, Karaçakal-Mestanlar, Ardahan Yukarı Kurdoğlu, İstanbul-Üsküdar Bahçelievler, Bozdoğan Hışımlar, Nazilli Demirciler okullarında idarecilik ve öğretmenlik yaptı.

  Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Halen Nazilli Turan İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olark görev yapmaktadır. Mahalli gazetelerde ve dergilerde de köşe  yazarlığı yapmakta olan "Boşa Yaşamışım", "Anlatabildiğim Üstad" adlı kitapları yayınlanmış olup bu üçüncü kitabıdır.

  Bir Gül De Benden

  Dünyanın nereden gelip nereye gittiği çok önemli değil. Önemli olan bizim nereden gelip nereye gittiğimizdir. Buna rağmen kendini kontrol edemeyenlerin dünyaya kontrol etmeye çalışması bizim en büyük problemimizdir.

  Yaklaşık on yıllık zaman dilimi içerisinde vuku bulan bazı olay ve yaşantımızdan kesitler alınarak hazırlanan bu kitap seksen bir makaleden oluşmaktadır. Bu makalelerle hem geçmiş zaman olur ki, diyeceğinizi hem de zamanın ne kadar çabuk geçtiğini göreceğinize eminim.

  - Yeryüzünün tek halifesi olarak yaratılan insan, halifeliğini yapabiliyor mu?

  - İnsanoğlunun üzerinde hükün süren bu güçlerini nereden olayırlar?

  - İnsan kendini tanıdıkça insanlaşıyor mu, yoksa yetenekleriyle meydan mı okuyor?

  - Yeryüzünün zenginlikleri insana verildiğine göre savaşlar niye?

  - Kendini gök kubbeye yazdıran kişiler bunu hangi özellikleriyle yazmışlar

  -Osman Girgin

Bir Gül De Benden Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.