sadsad x
asdasd
20,00
16,00
%20 indirim
Bir Asırlık Hüzün Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058459205
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Süleyman Dama
Süleyman Dama
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Bir Asırlık Hüzün Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Asırlık Hüzün Kısa Özet

  Mermer köşk, Anadolu'nun en batısı Kadıköy'ün Moda'sında sevdanın alevlendiği kalbin adıydı. Hayallerin umutla tomurcuklandığı ardından gözden kaybolduğu serap gibydi. Ulaşılması zor taptaze bir kız gibi maşuku için yüreğinde onlarca gizemi taşırdı. Köşkün sevdasında ahlar da vardı, gözyaşıyla eriyen yürekler de... Bazen ışıl ışıl göz kamaştırırcasına, nazar değmesin deditirdi insana; bazen de gündüzü gecesi gibi karanlıktı da onca umut yok olup giderdi yüreklerden. İmrenen gözler gibi kem gözler de mıhlanmıştı muamma köşke. Galata köprüsü biraz uzakta kalsa da adalar pusudaydı Mermer Köşk için, Moda da koca bir istanbul için. Bazen Devlet-i Aliye'nin sırları saklandı burada, bazen de ifşa edilsdi sinsice.

  Rumlar, kendilerini Moda'nın sahibi gibi görseler de İngiliz kurnazlığıyla baş edemezlerdi. Onlar tohum üretmeyen bitkiyi andırırken, İngilizler nemli havayı seven mantar gibiydiler hem de zehirli olup sinsice öldürenlerden.

  Helenizm bir tutkuysa Rumlar için, sömürge de İngiliz'in yaşam felsefesiydi. Helenizm fikri Rumlarla Türkleri birbirine kırdıran silahtı İngiliz'e göre; kullanılmaya değerdi.

  Yegane ile Selma'nın mürebbiye Angelina'ya karşı yaşam savaşı aslında Osmanlı-İngiliz savaşının, Beşir Ağa ile Halis Ağa'nın sataşmaları da içteki çekişmenin diğer adıydı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.