sadsad x
asdasd

Bilimsel Düşüncenin Kısa Tarihi

Akıl Çelen Kitaplar
54,00
39,42
%27 indirim
Bilimsel Düşüncenin Kısa Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786055381639
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
John Henry
John Henry
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Bilimsel Düşüncenin Kısa Tarihi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilimsel Düşüncenin Kısa Tarihi Kısa Özet

  *Alanında titizlikle seçilmiş konuları dikkatle ele alan kapsamlı bir bilimsel düşünce tarihi. Çalışmanın, bu alandaki geniş ve derin bir bilgi birikimine dayandığı her sayfasında görülüyor… Mükemmel bir kitap.*

  - David Philip Miller, Tarih ve Felsefe Profesörü, New South Wales Üniversitesi, Avustralya

  *Mükemmel ve dengeli bir bakış. Özellikle büyünün, modern fiziğin gelişmesindeki önemine yapılan vurgu dikkate değer; bilim ile din arasındaki ilişkiler, ayrıca bilimin yaygın kültürel rolü, zekice ve sağduyulu bir yaklaşımla ele alınmış.*

  - Michael Hunter, Tarih Profesörü, Birbeck, University of London, İngiltere

  Platon’dan, Kopernik’e, Darwin’den Einstein’a kadar uzanan bu olağanüstü metin, bilimin nasıl modern kültürün böylesine egemen, böylesine önemli bir boyutu haline geldiğini anlatmaktadır. Akıcı ve kolay okunan bir anlatımla, Antik Yunan’dan yirminci yüzyıla kadar bilimsel düşüncede meydana gelen önemli gelişmelerin zengin bir tarihsel incelemesini veren John Henry, bu süreçte bilim tarihine dair hatalı varsayımları da düzeltmektedir. Sağlam bir güncel tarih araştırmaları temeline oturan bu kitap, yeni bilim kuramlarının ortaya çıkışını açıklamakta ve bu kuramların çağdaş düşünce üzerindeki etkilerini irdelemektedir.

  Bilimsel Düşüncenin Kısa Tarihi, bilim tarihini toplumsal, kültürel, tarihsel bağlamına yerleştirirken, aşağıdaki konuları da ele almaktadır:

  •  Bilim ile din arasındaki ilişki
  •  Bilim ile büyünün tarihi
  •  Deneysel ve mekanik felsefe
  •  Newton’un mirası
  •  Evrim kuramları

  John Henry, Edinburgh Üniversitesi’nde Bilim Tarihi Profesörü ve Bilim Araştırmaları Biriminin Başkanıdır. On altıncı yüzyıldan on dokuzuncu yüzyıla kadar uzanan bilim tarihi üzerine birçok yayını bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.