sadsad x
asdasd

bilimkurgu.jpg (168 KB)

Bilim Kurgu Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 441 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 5
Toplam 441 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Bilim Kurgu Kitapları Önerileri

Bilim kurgu, günümüzde kullanılmayan bilim ve teknoloji yöntemlerini kullanarak, yakın gelecek ya da uzak gelecek ile ilgili öyküler ve serüvenler oluşturulmasına denir.

19.Yüzyılın sonlarına doğru bilim kurgu kitapları için ilk örnekler yayınlanmaya başlamıştır. İlk eserlere ait yazarlar Jules Verne ve H.G Wels’tir. Bu eserlerin arkasından Aşkın Güngör, Hanife Çıta, Özlem Alpin, M.Emin Arı ve Isaac Asımov gibi yazarlar bilim kurgu kitapları çıkarmaya devam etmiştir.

Bilim kurgu kitapları her zaman masal kitapları ile karıştırılır ve onlardan bahsederken genelde masal kitapları olarak bahsedilir. Fakat ikisini birbirinden ayıran en önemli özellik, masalın geçmiş zamanı bilim kurgunun ise gelecek zamanı anlatmasıdır.

Bilim Kurgu Kitapları Nelerdir

Birçok kanal aracılığı ile bu kitapları satın alabilirsiniz. Öncesinde insanlar kitap satın alabilmek için mutlaka kitapçılara giderlerdi. Fakat bulunduğumuz dönem içerisinde artık internet hayatımızı kolaylaştıran en önemli araç haline geldi. İnternet üzerinden her şeyi satın alabildiğiniz gibi kitap alışverişinizi de yapabilirsiniz. Kitap satan hemen hemen her firma, internet üzerinde oluşturdukları web sayfaları aracılığı ile ürün satışlarına da devam ediyor.

Siz de kitap satın alabileceğiniz uygun fiyatlı, güncel içeriklerin bulunduğu, kaliteli bir site arıyorsanız doğru adrestesiniz. Satın almak istediğiniz bilim kurgu kitapları için ayrılan bir kategori var. Kategori seçenekleri arasından tıklayarak ya da arama çubuğuna “Bilim Kurgu Kitapları” yazarak, satışa sunduğumuz ürünleri inceleme fırsatına sahipsiniz.

Sitemiz üzerinde yer alan güncel bilim kurgu kitaplarından birkaçı aşağıdaki gibidir;

 • Geleceğin Şifresi
 • Idoru
 • Marslılar
 • Mass Effect-İntikam
 • 7 Gezegenin Sırrı 2: Sır açığa çıkıyor
 • Moreau’nun Adası ( Arapça)
 • Son Nesil
 • Geleceğin Toplumları
 • Akıl Hırsızı
 • Dünya Hepimize Yeter
 • Sonsuzluğun Sonu
 • Geleceğin Patileri
 • Mikro

Yukarıda bulunan kitapları ve daha fazlasını incelemek için sizleri sitemize davet ediyoruz.

Bilimkurgu, gerçek zamanın dışına çıkılarak yapılan yolculukları konu alan hayali alışılmışın dışında olan edebiyat türüdür. Jules Verne’nin Balonla Beş Hafta, Aya Seyahat, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Seksen Günde Devrialem kitapları bilimkurgu türünün ilk örnekleridir. Bu yapıtlara bakıldığından yazıldıktan sonra bilimsel olarak ispatlanan olaylar anlatılıyor. Bu özelliğiyle bilimkurgu kitapları için bilimin ön habercileri diyebiliriz. Bilimkurgunun geçmişi 200 yıllıktır. Sanayi çağıyla birlikte ortaya çıkmış bir türdür. Teknolojik gelişmelerden beslenir, teknolojiyi ileriye taşır. Bilimkurgunun konusu diğer edebiyat türleri gibi bugün ya da geçmiş değildir, gelecekle yarınla ilgilenir. Bilimkurgu romanlarında insana güvenilir, onun sağduyuyla akılla sorunlara çözüm bulacağına inanılır. Günümüzde bilimkurgu kitaplarının konuları galaksiler arasındaki savaşlar, doğal kaynakları tükenmiş dünya, geri kalmış uygarlıklar, makineler, dev bilgisayarlar, uzay gemileri, robotlardır. Üretilen robotlar, makineler insanın mutluluğu amacıyla yapılmıştır, ancak yaratılanlar yaratanların hükmü altında kalacağa benzemiyor. Yakın gelecekte insanın makineyle savaşının başlayacağına dair çok sayıda bilimkurgu eseri yazıldı bile. Korkulan bekleniyor, insanın mutlu olması için yapılan makineler insanın mutsuzluğuna yol açacağı düşünülüyor. En iyi fantastik kitapları bulabileceğiniz Bkm kitap bilimkurgu gibi sonu olmayan kitap sayısına sahip. En çok satan bilimkurgu: Fahrenheit 451, 1984, Cesur Yeni Dünya, Bitmeyecek Öykü, Marslı, İşte İnsan, Doktor Moreau’nun Adası, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Çocukluğun Sonu, Dünyalar Savaşı, Mülksüzler, Biz  eserleridir. Severek okunan bilimkurgu serileri ise Yüzüklerin Efendisi, Vakıf Serisi, Dune Serisi, Illuminae Serisi, Labirent Serisi, Harry Potter Serisi, Taht Oyunları Serisi, Metro Serisi, Genç Elitler Serisi, Sanal Ağ Serisi, The Witcher Serisi, Merlin Serisi, Kızıl İsyan, Silber setleri uygun fiyatlarla satıştadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.