sadsad x
asdasd

Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir mi?

Ka Kitap
21,30 TL
15,34 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,96 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786058447493
Kapak: Ciltsiz
Amir D. Aczel
Amir D. Aczel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir mi? Kısa Özet

  Bu kitabın amacı Tanrı’nın varlığını kanıtlamak değil, bilimin Tanrı’nın olmadığını kanıtlayamayacağını anlatmaktır. Tanrı’nın ne olduğunu bilmediğimizden ve O’nunla ilişkilendirilen sonsuz güç, sonsuz uzay, sonsuz zaman, sonsuz bilgelik, sonsuz sevgi vb. Tanrı ile ilişkilendirebileceğimiz derin kavramları tam manasıyla algılamamızın bir yolu yoktur.

  İnsana dair tüm sosyal müesseseler gibi dini müesseselerin de kusurları vardır. Fakat Tanrı çevremizde gördüğümüz evrenin yaratılışını aşan, anlama yeteneğimizin çok dışında bir güçtür ve bilim bunun aksini kanıtlamamıştır ve kanıtlayamayacaktır.

  Dünyayı ve içindeki yerimizi anlamak, dünyanın sırlarını aydınlatma girişimleri, hem bilimin hem maneviyatın kökleridir ve *büyük resim*e bakışımızı derinleştirirler. Tarih boyunca pek çok bilimsel keşif bizi yaşam ve evrenin mucizelerine yakınlaştırdı, fakat yaratılış için minnettarlığımızı da ölçülemeyecek nispette derinleştirdi.

  California Universitesi’nden matematik profesörü ve çok satan kitapların yazarı Amir Aczel’den zihninizi açacak, her sayfasında yeni bir şeyler öğreneceğiniz olağanüstü bir eser.

Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir mi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.