sadsad x
asdasd

Bilim İnsanları Seti 3 Kitap Takım

Sancak Yayınları
59,70 TL
38,81 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
20,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bilim İnsanları Seti 3 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 325
ISBN: 2020025456457
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilim İnsanları Seti 3 Kitap Takım Kısa Özet

  Bilim İnsanları Seti İçindekiler :
  1. Mimar Sinan
  2. El - Cezeri
  3. İbni Sina

  İbn-i Sina

  Çağlar aşan olağanüstü bir zekadır Ibn-i Sina. 19'unda doktor 21 yaşında döneminin en büyük hekimi. Batı'nın Avicenna'sıdır İbn-i Sina. "Tabiplerin Prensi" olarak nitelendirilir. Felsefede Aristotales, tıp biliminde Hipokrat ve Galen ile kıyaslanır. El-Kanun Fi't Tıp (Hekimlik Yasası ya da Tıp Kanunu) adlı eseri 17. yüzyıla kadar Avrupa'nın en seçkin üniversitelerinde temel tıp kitabı olarak okutulur. Tıp bilimci ve filozof olmaktan da ötedir İbn-i Sina. O aynı zamanda matematik, mantık, astronomi, metafizik, edebiyat ve din bilginidir. İnsanlığa adanan bir ömürdür ibn-i Sina. 980'de Buhara'da başlayıp, 1037'de Hamedan'da nihayete eren...

  El Cezeri

  İsimlere sığmayan adam: Doğu'nun El Cezeri'si, Batı dünyasının Cazari'si (Gazari)'si, tam adıyla İsmail Ebul-iz Bin Razzaz El-Cezeri. Cizreli olduğundan "El-Cezeri", şeref ve onurlu duruşuyla "Ebul iz", 60'a yakın icadıyla "Zamanın Harikası"dır o. Sibernetik ve robot ilminin ilk ve en büyük bilginidir El-Cezeri. Su makineleri, saatler, şifreli kasalar, şifreli kilitler onun onlarca icadından sadece birkaç tanesidir. Bilgisayarın temelini ilk o atmıştır. Tüm bunlara rağmen sibernetiği: Fransızlar; Descartes ve Pascal'a İngilizler; Bacon'a Almanlar ise Leibniz'e dayandirmaya çalışır. Oysa bizden biri olan El-Cezeri bu isimlerden 600 yıl öndedir.

  Mimar Sinan

  Mimar Sinan 92 Cami, 52 mescit, 55 medrese, 7 darül-kurra, 20 türbe, 17 imaret, 3 darüşşifa (hastane) 6 su yolu, 10 köprü, 20 kervansaray, 36 saray, 8 mahzen ve 48 de hamam olmak üzere 365 eser vermiştir.

Bilim İnsanları Seti 3 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.