39 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA, 39 TL altı ise 4,50 TL

Bilgisayar Kitapları

Çağın yeni ve teknolojinin gelişimi bilgisayarla devam etmektedir. Bilgisayar günümüzde herkesin kullanmayı bilmesi gereken teknolojik alet veya cihaz diye adlandırabiliriz. Hayatımıza kolaylık getirmekle birlikle hayata yöne vermiştir. Ancak bilgisayar kullanımını öğrenmeye yardımcı olan bir kitap ışığında daha rahat özellikle de her bir ayrı programı öğrenmek için kitap gerekmektedir. Bundan dolayı bilgisayar kitapları günümüzde önemli yere sahiptir. Her bir programı anlatan birden fazla kitap bulunabilmektedir.

Ancak doğru ve tam da kişinin istediği gibi anlatan bir kitap daha değerlidir. Örneğin bilgisayar da MS Excel programı mevcuttur. Bu programı kişiden (tek bir kişi olarak düşünülmeli) tutun büyük bir şirkete kadar kullanmaktadırlar. Çünkü çok kısa bir sürede istenilen verilere ulaşabilmemizi ve çok büyük hesapları anında yapabilmeye yardımcı olmaktadır. Elbette bu işleri yapmadan önce bu verilerin girişinin yapılması ve bazı formüllerin yazılması gerekmektedir. Bu formüllere nasıl yazacağımızı bilgisayarın bu bölümü ile alakalı bir kitaptan ulaşarak oluşturabiliriz.

Bilgisayar kitapları gelecek nesillerin bilgisayarı öğrenmesi ve kendini geliştirmesi için her seviyeye göre ayrı ayrı oluşturulmuştur. Her sınıfın anlayabileceği seviyeye ve temele göre oluşturulmuş olan bu kitaplar görsellikler ile de desteklenmektedir. Bu sayede kalıcılık artmış olup öğrenmenin kalıcı olması sağlanmıştır. Bilgisayar kitapları temel seviyeden bir insanı alıp en üst seviyeye çıkartmaktadır. Böylece her birim kurumun ihtiyacı olan programların oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bilgisayar kitapları bir özelliğe de sahiptir. Bu özellikle bilgisayarı ve onun içinde bulunmakta olan veya olacak olan her şeyin nasıl yapıldığını ve kim nasıl ve hangi veriler kullanarak oluşturulduğunu nesilden nesle aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede eski bilgiler ışığında yeni bilgilerin keşfedilmesine ışık tutmuş olmaktadırlar. Hem hatalar ve yanlışlar tekrarlanmamış olmasına da yardımcı olmaktadır. Başkalarının yaptığı hataların tekrar yapılmasını engellemektedirler.

Örneğin bir program yazılırken ( Mssql gibi) bir noktanın konulmaması veya bir boşluk gibi noktalama işaretlerinin hatalı yazımından program çalışmayabilir. İşte daha önce bir kişi bu hatayı yapmış olduğu için bilgisayar kitabında bu tür hatalara dikkat edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. İşte bunlardan dolayı bilgisayar kitapları çok önemli yere sahiptir.


Kapat