Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Bhakti Yoga: Hindistan'da Aşk Öğretisi

39,00 TL
29,25 TL

Bhakti Yoga, Hindistan`daki birçok öğretiden biridir ve Tanrı Vi??u etrafında şekillenmiştir. Bu öğreti, Doğu`dan ve Batı`dan birçok araştırmacının ilgisini çekse de bu araştırmacılar bazı nedenlerden ötürü onun ortaya çıkışı ve gelişimi ile ilgili birbirinden farklı sonuçlara ulaşmıştır. Çoğunlukla göz ardı edilmesine karşın Bhakti Yoga, modern tarih anlayışının çok ötesine uzanan bir geçmişten günümüze kadar uzanmıştır.

Bhakti öğretisinin temelinde sevginin güçlenmesi ve ilahi aşka dönüşmesi yattığından, Tasavvuf ile birçok benzerlik taşımaktadır. Fakat Bhakti Yoga Hindistan`da büyüyüp geliştiğinden çok daha taşkın ve latif bir şekil alıp birçok biçime girmiştir, zira bu coğrafya son derece güçlü bir ezoterik birikime sahiptir. Bhakti Yoga-Hindistan’da Aşk Öğretisi’nde Hindistan gibi her yönü ile karmaşık bir coğrafyada ilahi aşkla bezenmiş ezoterik bir öğretinin serüveni sergileniyor.

A?varlar’dan Çaitanya’ya kadar uzanan Hint ezoterizminin önemli isimlerinin Bhakti Yoga’yı nasıl ele aldıklarının izinin sürüleceği bu kitapta Bhakti Yoga`yı keşfederken Hindistan ve özelde Hinduizm`in nasıl bir işleyişi olduğunu ve sınırlarının ya da daha doğru bir tabirle sınırsızlığının nerelere ulaşabildiğini deneyimleyeceksiniz.