sadsad x
asdasd

Beyaz Ülke - Aztek Dini

Edduba Yayınları
33,00 TL
Beyaz Ülke - Aztek Dini Hakkında Bilgiler
Türü: Mitolojiler
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058034389
Kapak: Ciltsiz
Ali Narçın
Ali Narçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beyaz Ülke - Aztek Dini Kısa Özet

  Maya ve İnka geleneklerinde olduğu gibi tanrılarına insan kurban eden Azteklerin yaşamında ilginç kehanetler olduğu gibi akıllara durgunluk veren alametlerden de söz edildiğine tanık olmaktayız.

  Yahudi kökenli İbrahim’e bir koç süsleyerek gönderen Harran tanrısı, tanrılarına insan kurban eden Azteklere hiçbir hayvan süsleyerek göndermemiştir.
  Yaşam tarzlarındaki* yedinci kötü alamet*i belirten el yazmalarında ilginç imgesel betimlemeler görülmektedir. Bu betimlemede*…Ağlara garip bir yaratık takıldı. Gölde balık tutan adamlar, kül rengi, baston şekilli bir kuş yakaladılar. Kuşu kara evdeki Motecuhzoma’ya getirdiler. Kuşun kafasının üstünde garip bir ayna vardı. Aynanın ortası yarıktı ve yüzünde karanlık gökyüzü görülebiliyordu. Motecuhzoma yıldızları ve Mamlhuaztlı’yi görünce bunu büyük ve kötü bir alamet olarak kabul etti…*şeklindeki ifadelerle garip olayların meydana geldiğini görüyoruz.

  Ali Narcın, Azteklerin dinsel anlayışını, tanrı ve tanrıçalarını, kurban törenlerini ve gök katlarıyla ilgili dinsel törenlerini ince ayrıntılarıyla araştırarak bu eserinde okurlarına sunmaktadır.

Beyaz Ülke - Aztek Dini Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.