sadsad x
asdasd
20,37 TL
15,28 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,09 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beşinci Enternasyonal Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 475
ISBN: 9799756277309
Kapak: Ciltsiz
Jack King
Jack King
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beşinci Enternasyonal Kısa Özet

  Soğuk Savaş boyunca, kağitalizme karşı mücadele için Doğu Bloku'nun kullandığı on binlerce ajan ve 150 milyar dolarlık varlık, 1990'larda kapitalist oyunu kurallarına göre oynamak için sisteme sokulursa ne olur?

  Komünist enternasyonallerin sonuncusu Troçkistlerin kurduğu Dördüncü Enternasyonal'di. Amerikan yönetiminde, Bush kanadının dayandığı Neoconlar içinde eski troçkistler de var. Öyleyse komünistlerin son enternasyonali, buı sefer bir kapitalist enternasyonal olmasın?

  İşte Jackl King, Beşinci enternasyonal'da belgesel tadında bir romanla bu soruya cevap arıyor.

  Soluk soluğa okuyacağınız bu romanda, gerçekle kurgu o kadar birbirine karışıyor ki, okur, bir yandan klasik casusluk romanlarında olduğu gibi "köstebeği" bulmaya çalışırken, diğer yandan da, roman kahramanlarının dünya politikasındaki karşılıklarını arayarak iki bilmeceyi birden çözmeye çalışıyor.

  Romanın baş kahramanı Stan Penskie'nin Brzezinsky'nin hayat hikayesiyle paralele olan yaşamı, Amerikan yönetiminde birbirleriyle mücadele eden kililerin, kâh Soros gibi uluslararası bir kapitalist düzen kurmak için, kâh Bush gibi Amerikan tektaraflılığını kabul ettirmek için, Beşinci Enternasyonal'i ele geçirmek üzere, El Kaide gibi örgütleri kullanarak birbirleriyle mücadele etmeleri, eski Doğu Bloku ülkelerinde Soros'un parasıyla yapılan "demokratik devrimler", kitabın ana dekorunu oluşturuyor.

  Gerçek dünyadan daha gerçek bir kurgu okumak isteyenler için...

Beşinci Enternasyonal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.