sadsad x
asdasd

Beşiktaş’ın Dervişi Süleyman Seba

Chiviyazıları Yayınevi

Rıdvan Akar

26,85 TL
21,48 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,37 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beşiktaş’ın Dervişi Süleyman Seba Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 360
ISBN: 9786055708993
Kapak: Ciltsiz
Rıdvan Akar
Rıdvan Akar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beşiktaş’ın Dervişi Süleyman Seba Kısa Özet

  Türk spor tarihinin yaşayan en saygın ismi olduğu konusunda tüm spor kamuoyunun görüş birliği içerisinde bulunduğu Seba, hem Türk futbol tarihinin son 70 yılının yaşayan canlı tanığı hem de Beşiktaş tarihinde *Şeref Bey*, *Baba Hakkı* ile birlikte oluşan sac ayağının yaşayan efsanesidir... Seba; bugün, o geleneğin son temsilcisi olarak, Beşiktaş Kulübü'nün resmi sitesinde "Beşiktaş Duruşu" diye kabul edilen değerleri, kişiliğinde cisimleştirmiş bir abide olarak anılıyor.

  Seba'nın yaşam öyküsü kimi sırlar ve gizlerle örülüdür. Zira mesleği Milli İstihbarat Teşkilatı'nda memurluk olan Seba, hayatının iki parçasını bütün popüleritesine karşın titizlikle parlak neon ışıklarından uzak tuttu. Mesleğini ve sevdalarını hiçbir zaman karıştırmadı, konuşmadı ve anlatmadı.

  Seba, Beşiktaş tarihinin en başarılı ve en etkin dönemine başkanlık yaptı. Bu onaltı yıl içinde Beşiktaş tam beş kez lig şampiyonluğu yaşadı. Futbola, rakibe saygı, dürüstlük, tevazu, gençlere fırsat, sözünün eri olmak ve belki de en önemlisi "Şerefli ikinciliklerle övünmek" gibi değerleri kazandırdı ve yaşattı.

  Bu kitapta sadece Süleyman Seba değil, onun yaşamının bütün önemli kilometre taşlarının tanıkları olan yüzden fazla isim de Seba’yı anlattı.

Beşiktaş’ın Dervişi Süleyman Seba Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.