sadsad x
asdasd

Berlin - Aleksander Meydanı

Everest Yayınları

Alfred Döblin

79,00 TL
51,35 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
27,65 TL
Berlin - Aleksander Meydanı Hakkında Bilgiler
Türü: Alman Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 468
ISBN: 9786051416632
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Alfred Döblin
Alfred Döblin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Berlin - Aleksander Meydanı Kısa Özet

  "Franz Biberkopf’un hikâyesi, basit bir hırsızın Duygusal Eğitim’ini anlatır. Eski burjuva Bildungsroman’ın en uç, şaşırtıcı ve yetkin örneğidir."

  - Walter Benjamin

  Modern Alman edebiyatının en önemli temsilcilerinden Alfred Döblin`in başyapıtı Berlin Alexander Meydanı, eski bir hükümlünün, Franz Biberkopf’un hikâyesini anlatıyor. Biberkopf hapisten çıkar çıkmaz 1920`lerin Berlin’iyle karşı karşıya buluyor kendini. Yoksulluk, işsizlik, suç dünyası, yıldızı gitgide parlayan Nasyonal Sosyalizm ve tüm bunları temsil eden dostlarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Hayatına yeni bir yön verip dürüst yaşamak için debelendikçe yeraltı dünyasının içine çekiliyor. Hayallerinden tekrar tekrar koparılıp acı gerçeklerle yüzleşiyor.

  "Epiğin özünü en iyi Döblin’de kavradım. Epik metinleri ve epik teorisi, benim dramatik sanatımı derinden etkilemiştir."

  - Bertolt Brecht

  "Berlin Alexander Meydanı`nı okurken, onu okumuyormuş da adeta büyük bir açlıkla yalayıp yutuyormuş gibi hissetmiştim. Gerçi o hissi tam da tarif edemem; okumaktan çok, acı, umutsuzluk ve korkuyla dolu bir yaşantı gibiydi."

  - Rainer Werner Fassbinder

  "Döblin’in Wang Lun ya da Berlin Alexander Meydanı’ndaki fütürist öğeler olmadan benim romanlarım anlaşılamaz. Döblin sizi rahatsız edecek, rüyalarınıza girecek. Eğer halinizden memnunsanız, Döblin’den uzak durun."

  - Günter Grass

 • 2. Hamur

Berlin - Aleksander Meydanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.