sadsad x
asdasd
125,00 TL
68,75 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
56,25 TL
Ben Rüzgarım Sen Ateş Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786052991589
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Annemarie Schimmel
Annemarie Schimmel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ben Rüzgarım Sen Ateş Kısa Özet

  Mevlana Celaleddin Rumi Hayatı ve Eserleri

  Mevlana’nın eserleriyle gençlik yıllarında tanışan Profesör Annemarie Schimmel kendi ifadesiyle hayatını İslam tasavvufuna, özellikle de Mevlana üzerine çalışmaya adamıştır. 2003 yılında yaşamını yitiren Profesör Schimmel bugün Avrupa’da, hatta tüm dünyada İslam tasavvufu alanında en tanınmış isimlerden biri olarak Mevlana’nın öneminin dünyaya anlatılmasında büyük rol oynamıştır. 

  Böylesine önemli bir kalemin eseri olan Ben Rüzgarım Sen Ateş, Mevlana’nın semboller dünyasına seyahat ederek onun dünya görüşünü, aşk anlayışını, şiire bakışını ve Allah inancıyla ilgili ince fikirlerini şairane bir üslupla sunuyor. Baştan sona Mevlana'nın kullandığı sayısız mecaz ve göndermelerle âdeta bir dantel gibi dokunan kitap, büyük mutasavvıfı derinlemesine anlamak için bir kılavuz görevi görüyor. 

  Profesör Schimmel'in bu çalışması, Mevlana'nın bildiğimiz veya bildiğimizi zannettiğimiz fikirlerini katman katman önümüze serilen yeni boyutlarıyla ele alıyor. Ben Rüzgârım Sen Ateş, Mevlana’nın hayatını, eserlerini ve yaşadığı çağı anlamak isteyen her okurun kitaplığında bulundurmak isteyeceği bir kaynak. 

 • 2. Hamur

Ben Rüzgarım Sen Ateş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.