sadsad x
asdasd
Beleduc Torreta Mini Oyun Hakkında Bilgiler
Türü: Kutu Oyunları
ISBN: 4014888260209
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Beleduc Torreta Mini Oyun Kısa Özet

  4+ Yaş | 2-4 Oyuncu

  Bakalım arkadaşlarınla upuzun bir kule yapabilecek misin? Beleduc to Go – Mini Oyunlar Serisi’nden Torreta Mini, çocukların matematiksel düşünme, el-göz koordinasyonu, ince motor gelişimi, dikkat-konsantrasyon becerilerini geliştirir.

  Kazanımlar: Matematiksel Düşünme, El-Göz Koordinasyonu, Problem Çözme ve Planlama, Dikkat ve Konsantrasyon.

  Oyun Kuralları:
  Oyunun amacı zarda çıkan sayı ve renge göre blokları üst üste koyup kule yapabilmektir. Bloklar farklı renkte ve uzunluktadır; hepsinin tabanında belli sayıda nokta bulunur. Oyun tek veya çift zarla oynanabilir; o zaman parçalar renge veya sayıya, ya da hem renge hem sayıya göre seçilir. Her oyuncu önünde ayrı kuleler inşa edebilir ya da kule ortak bir şekilde ortada inşaa edilir. Oyuna başlamadan önce hangi kurallara göre oynanacağına karar verilir.

  Ortak Kule:
  İlk oyuncu zarları atar ve bu sayı ve renkte olan bloktan alır ve masanın ortasına koyar. Eğer zarda gülen yüz gelirse, oyuncu istediği bloğu seçebilir. Sonra sıradaki kişiye geçer. Toplama işlemi yaparak da örneğin sayı zarında beş çıkmışsa üç artı iki olan bloklar da koyulabilir. Kule yıkıldıktan sonra oyun sona erer.

  Bireysel Kuleler:
  Aynı şekilde oynanır, bu sefer her oyuncu uygun parçaları önüne alarak önünde kendi kulesini oluşturur. Kule yıkıldıktan sonra oyun sona erer, en yüksek kulesi olan oyuncu oyunu kazanır.

  İyi eğlenceler!

  İçerik: 25 renkli ahşap parça, 1 renk zarı, 1 sayı zarı

Beleduc Torreta Mini Oyun Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.