sadsad x
asdasd

Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Eğitsel Oyun Oynatma Becerileri

Gece Akademi

Serpil Timurkaan Akçınar

18,90 TL
15,12 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,78 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Eğitsel Oyun Oynatma Becerileri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Spor Kitapları
Sayfa Sayısı: 117
ISBN: 9786257976268
Kapak: Ciltsiz
Serpil Timurkaan Akçınar
Serpil Timurkaan Akçınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Eğitsel Oyun Oynatma Becerileri Kısa Özet

  Etkili bir eğitim-öğretim aracı olan eğitsel oyunlar iyi planlandığında, iyi hazırlandığında, iyi yapılandırıldığında öğretimin her aşamasında rahatlıkla kullanılabilecek bir işlevselliğe sahiptir. Bu durum oyun oynatan kişilerin (lider) oyun planlama ve oynatma becerilerine sahip olmalarını elzem kılmıştır. Nitelikli oyunların nitelikli kişilerce oynatılması etkili ve verimli eğitim-öğretimde sacayağının tamamlanmasına olanak sağlayacaktır.
  Eğitsel oyun oynatan beden eğitimi öğretmeni, sınıf öğretmeni, okulöncesi öğretmeni, antrenör, araştırmacı vb. oyun oynatma becerisine sahip olduğunda ancak ergonomik, önemli, motivasyonu yüksek olan bu eğitim aracından verim alınabilir.

  Eğitsel oyun doğru ellerde, doğru şekilde oynatıldığı sürece verimliliğin artacağı aşikârdır. Ancak oyun ile ilgili geliştirilmiş psikometrik ölçme araçları incelendiğinde oyun oynatan yani liderin (öğretmen, antrenör vs) oyun oynatma becerisi ile ilgili bir ölçme aracının geliştirilmediği görülmüştür. Bu soru bilimsel çalışmalarda kullanılan eğitsel oyunların daha bilimsel yöntem ve tekniklerle oynatılmasının gerekliliğini akla getirmektedir. Eğitsel oyunların amaçlarına ulaşması için eğitsel oyunları oynatan kişilerin eğitsel oyun oynatma becerisine ne düzeyde sahip olduğunun tespit edilmesi ihtiyacını doğurmaktadır.

  Bu çalışma literatüre ve bilime yeni bir psikometrik ölçme aracı kazandırması açısından önem taşımaktadır. Bu ölçek, okul öncesi öğretmenliği bölümü, sınıf öğretmenliği bölümünde kullanılabilmesi açısından önem taşımaktadır. Bu çalışma beden eğitimi öğretmeni yetiştiren kurumlarda eğitsel oyun derslerinde öğrencilerin oyun oynatma becerilerinin ölçülmesinde kullanılabilmesi açısından da önemlidir. Ayrıca beden eğitimi öğretmeninin niteliğine katkı sağlayacaktır.

  Üniversitelerde eğitsel oyun dersini yürüten kişiler öğrencilerinin eğitsel oyun oynatma becerisine ne düzeyde sahip olduklarını ölçebilecekler. Böylece öğrencilerini dolayısıyla yürüttükleri eğitsel oyun dersinin verimliliğini tespit edilmesine imkân tanımaktadır.

  Eğitsel oyunla ilgili deneysel çalışmaları yürütecek kişilerin eğitsel oyun oynatma becerisine sahip olup olmadığı tespit edilerek çalışmaları ehil kişiler tarafından yürütülmesi sağlanacak. Böylece eğitsel oyun oynatma becerisine sahip kişilerin yürüteceği deneysel çalışmaların geçerliği ve güvenilirliğine katkı sağlamış olacaktır.

  Gerek mesleki yetiştirilme sürecinde gerekse meslek yaşantısı boyunca sürekli eğitsel oyun oynatan lider konumundaki beden eğitimi öğretmenlerinin eğitsel oyun oynatma becerileri bu çalışma ile sorgulanmaktadır. Beden eğitimi öğretmenlerine eğitsel oyun oynatma becerilerini değerlendirilmeleri için bir ayna tutulmuştur. Eksiklikleri, güçlü olduğu yönler ortaya konulmaya çalışılmıştır.

  Eğitsel oyun oynatma beceri düzeyini ölçme ve değerlendirmeye standart getirilmiştir.

Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Eğitsel Oyun Oynatma Becerileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.