sadsad x
asdasd
32,41 TL
21,07 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
11,34 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beat Kuşağı Antolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Antoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9789755705170
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beat Kuşağı Antolojisi Kısa Özet

  (...) Sel Yayıncılık tarafında yayımlanmış, Amerikalı yazar William S. Burroughs`un Nova (Cut-up) üçlemesinin ilk kitabı olan Yumuşak Makine`ye açılan dava üzerine Amerikan edebiyatının içinde güçlü bir damar olan Beat edebiyatını ülke okuru ile tanıştıran ve üstlendiği bu misyona günümüzde de devam eden bir yayınevi olarak Altıkırkbeş hayli "incindi" ve sanal-somut tüm zeminlerde Sel Yayıncılık`ın ve temsil ettikleri yazarın her anlamda yanında olduğunu duyurdu ve gösterdi.

  Beat kuşağını yargılamaya kalkmak, diline kilit vurmaya çalışmak, her ne kadar saldırı -şimdilik- bir yazarın üzerine odaklansa da o akımın tamamını aynı -var olmayan- suçla itham etmekle eş anlama gelmektedir. Bu yüzden ilgili kurumun söz konusu kitaba açtığı dava sadece William Burroughs`un Yumuşak Makine`sine değil tüm Beat edebiyatına ve temsilcisi yazar-şairlere açılmış demektir.

  Biz, Altıkırkbeş ve Sel Yayıncılık olarak bu dava sonrasında ülkemiz yayıncılığında unutulup gitmiş olan "dayanışma" kültürüyle hareket ederek ortaklaşa bir kitap yayımlamaya karar verdik. Bu öyle bir kitap olmalıydı ki belki de ülkemizde asla yayımlanmayacak ya da yayımlanamayacak olan ilgili kuşağın tüm şair ve yazarlarını bir araya getirmeliydi. Oldu da.

  Beat Kuşağı Antolojisi, bu muzır kuşağın yasaklanması gereken tüm yazar ve şairlerini bir araya toplayarak, ülkemiz çocuklarını muzır olan eserlerden korumak ve halkımızın ahlakının sınırlarını çizmek amacıyla kurulan T.C. Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu`na yardımcı olmak amacıyla hazırlandı ve yayımlandı!

  Umarız işlerini kolaylaştırmışızdır!

Beat Kuşağı Antolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.