sadsad x
asdasd
22,00 TL
13,64 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
8,36 TL
Bayan Crowl’un Hayaleti Hakkında Bilgiler
Türü: Korku ve Gerilim Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786057620262
Kapak: Ciltsiz
Sheridan Le Fanu
Sheridan Le Fanu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bayan Crowl’un Hayaleti Kısa Özet

  Tedirgin edici, ürperten şiirleri (Kuzgun örneğinde olduğu gibi) ve Morg Sokağı Cinayetleri, Kızıl Ölümün Maskesi Oval Portre vb. kısa gerilim öyküleri yazan ve bu türün öncüsü Amerikalı yazar Edgar Allan Poe ile çağdaş olan Dublin’li J. Sheridan Le Fanu korku, gerilim ve özellikle doğaüstü, *gizemli* olayların konu edildiği hikâye ve romanları ile en az çağdaşı Poe kadar usta olduğunu ispatlayan bir yazardır.

  Le Fanu’nun, Brom Stoker’ın kaleme aldığı ve gotik edebiyat türün ilk vampir romanı olarak kabul edilen Dracula romanından önce yazdığı *Vampir Carmilla*sı onu zirveye taşıyan eser olarak görülür.

  Sheridan Le Fanu’nun en büyük hayranlarından olan İngiliz yazar Henry James 1888’de yazdığı bir kitapta, *bir köy evindeyken ve gece yarısından sonra okunacak en güzel kitaplar, Bay Le Fanu’nun baş ucumdaki kitaplarıdır,* diye yazarak, Le Fanu’ya hak ettiği değeri verir.

  Le Fanu’nun olağanüstü ustalıkla kurguladığı, okuyucuyu kıskıvrak yakalayan, ürkütücü, doğaüstü varlıkların kol gezdiği hikâyelerinden oluşan Madam Crowl’un Hayaleti kitabını türün meraklılarına ve Le Fanu hayranlarına keyifli okumalar dileğiyle sunuyoruz.

Bayan Crowl’un Hayaleti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.