sadsad x
asdasd

Batı Terörizmi - Hiroşima’dan İnsansız Hava Araçlarına

Bgst Yayınları
27,00
20,25
%25 indirim
Batı Terörizmi - Hiroşima’dan İnsansız Hava Araçlarına Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9789756165621
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Noam Chomsky
Noam Chomsky
Devamı
Kampanya

Batı Terörizmi - Hiroşima’dan İnsansız Hava Araçlarına Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Batı Terörizmi - Hiroşima’dan İnsansız Hava Araçlarına Kısa Özet

  Chomsky’nin siyasi düşüncesine giriş niteliğindeki bu güncel kitap, Kolomb’un Amerika’ya ayak basmasından günümüze Batı sömürgeciliğinin katlettiği insanların hikâyesi anlatılıyor.

  Arap Baharı’ndan, Latin Amerika’ya, Afrika’daki çöküşe ve küresel ekolojik krize kadar birçok konu ele alınıyor ve dünyamızın gidişatı resmediliyor. Batı emperyalizmi ile mücadele olanakları tartışılıyor.

  Kitap akademide siyaset bilimleri/uluslararası ilişkiler bölümlerinin olduğu kadar farklı yelpazelerden okurun da ilgisini çekecektir.

  (Arka kapak yazısından)

  *Dünyayı dolaşırken, filmlerim ve kitaplarım üzerinde çalışırken çoğu zaman Noam’ı düşündüm. Tanıdığım en istikrarlı, entelektüel ve ahlaki olarak en güvenilir kişiydi. Kendini adamışlığı, ‘imparatorluğun tankları’ önünde dimdik ve gururlu duruşundaki cesaret, insana güç ve ilham veriyordu.*

  *Kitabın başlığından da anlaşılacağı üzere söyleşimizde yer alan konular Hiroşima’dan insansız hava araçları ile yürütülen savaşa, sömürgeciliğin ilk günlerinden batılı propaganda aygıtının modern yöntemlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyordu. Bu fikir alışverişi bizi New York’ta, Broadway’deki gazete bayisine, oradan Nikaragua ve Küba’ya, Çin’e, Şili ve İstanbul’a ve çok sevdiğimiz başka yerlere aldı götürdü.*

  - André Vltchek      

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.