sadsad x
asdasd
45,00 TL
27,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Batı Rumeli’yi Nasıl Kaybettik? Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 704
ISBN: 9786053602552
Kapak: Ciltsiz
Fevzi Çakmak
Fevzi Çakmak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Batı Rumeli’yi Nasıl Kaybettik? Kısa Özet

  "19 Haziran 1913 sabahı Karadeniz gemisi, akşama doğru da Gülcemal vapuru Seman iskelesinden hareket ettiler. Ben de Gülcemal vapurundaydım. Batı Rumeli`de beş yüz yıllık Türk hâkimiyetine veda ettik. Güneş batarken Arnavutluk kıyıları da yavaş yavaş gözümüzün önünden siliniyordu.

  Atalarımızın asırlar boyunca kanlarıyla suladığı, eski ve yeni şehitlerimizin gömüldüğü vatan parçasının terk edilmesi kalplerimizde giderilemeyecek acılar, hasretler meydana getiriyordu.."

  Balkan coğrafyası tarihinin dönüm noktalarından Balkan Harbi, Osmanlı Devleti`nin bölgedeki beş asırlık egemenliğinin de sonuydu..

  Balkan Harbi`nde neler yaşanmıştı? Mareşal Fevzi Çakmak, sonuçları yeni bir devri açan Balkan Harbi`nin üzerinden on yıl geçtikten sonra 1925`te, Türkiye Cumhuriyeti`nin henüz ikinci yılında, Harp Akademileri`nde bölgedeki muharebeleri ayrıntılarıyla anlatır...

  Balkan Harbi Konferansı, ordunun nitelik ve nicelik kimliği hakkında ipuçları içeriyor.. Ordunun temel disiplin ilkesinin, bireysel siyasi tercihlerin öne çıkmasıyla nasıl bozulduğunu anlatırkenki üslubu, ilgi çekici değerlendirmeleri ve sert özeleştirileri ile Balkan Harbi konusundaki soruları yanıtlamaktadır...

  Bölgenin nüfusu, askerlerin niceliği ve teçhizatı hakkındaki çizelgeler, muharebe alanlarını gösteren krokileriyle
  "Garbi Rumeli`nin Suret-i Ziyaı ve Balkan Harbi`nde Garp Cephesi"…

Batı Rumeli’yi Nasıl Kaybettik? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.