sadsad x
asdasd

Modern Felsefe'nin Yükselişi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 3

Küre Yayınları

Anthony Kenny

45,00 TL
31,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Modern Felsefe'nin Yükselişi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 359
ISBN: 9786059125628
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Anthony Kenny
Anthony Kenny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Modern Felsefe'nin Yükselişi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 3 Kısa Özet

  Sir Anthony Kenny’nin ilgi çekici Batı felsefesinin yeni tarihi şimdi de modern çağa geliyor. Modern Felsefe’nin Yükselişi, on altıncı yüzyılın başlarından on dokuzuncu yüzyılın erken evrelerine dek modern düşünceyi şekillendiren büyük düşüncelerin ve entelektüel sistemlerin ortaya çıkışının büyüleyici öyküsünü kapsıyor. Kenny, dünyanın en özgün ve etkili düşünürlerinden bazılarını bize tanıtıyor ve ünlü eserlerini anlamamıza yardımcı oluyor. Karşılaştığımız büyük zihinlerin arasında genel olarak modern felsefenin kurucusu olarak görülen René Descartes; Büyük İngiliz filozofları Hobbes, Locke ve Hume; Spinoza, Liebniz ve Hegel gibi kıta düşünürleri ve felsefeyi bugün olduğu hale gelmesinden belki diğer herkesten daha etkili olan Immanuel Kant’ın yükselen figürü yer alıyor.

  Kenny ilk üç bölümde hikâyeyi kronolojik olarak anlatıyor: Canlı ve açık dili filozoflara hayat veriyor ve eserlerinin tarihsel ve entelektüel arka planını dolduruyor.

  Bu yaratıcı dönemle yeni ilgilenmeye başlayan birisi için ilk okunacak ideal eser. Sonraki yedi bölümde Kenny bu dönemde felsefi araştırmanın ana alanlarından her biri için keşfe çıkıyor: Bilgi ve anlama yeteneği, fiziksel evrenin doğası, metafizik (varlık hakkında en temel sorular), zihin ve ruh, ahlakın doğası ve içeriği, siyaset felsefesi ve Tanrı.

  İlginç ve güzel anlatımla bezenen bu kitap, felsefenin insani ve sosyal yönünü çok güzel hatırlatıyor. Kendimiz ve dünyamız hakkındaki anlayışımızın nasıl geliştiğini merak eden herkes bu kitabı okumaktan mutluluk duyacaktır.

 • 2. Hamur

Modern Felsefe'nin Yükselişi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.