sadsad x
asdasd

Ortaçağ Felsefesi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 2

Küre Yayınları

Anthony Kenny

45,00 TL
36,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ortaçağ Felsefesi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 342
ISBN: 9786059125611
Kapak: Ciltsiz
Anthony Kenny
Anthony Kenny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ortaçağ Felsefesi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 2 Kısa Özet

  Sir Anthony Kenny, Hıristiyan ve İslam düşüncesinin kurucularından Rönesans’a kadar, MS 400’den bu yana bir milenyumu aşkın bir dönemde felsefenin hikâyesini sunan, Batı felsefesinin yeni tarihini anlatmaya devam ediyor.
  Ortaçağ’da felsefe büyük gelişme kaydetti; dönemin entelektüel çabası, Thomas Aquinas ve John Duns Scotus gibi büyük eğiticilerin sistemleri ile on üçüncü ve on dördüncü yüzyıllarda doruğa ulaşıyor.

  Özel olarak geniş bir popüler okur kitlesi için yazılmış, ancak ciddi ve büyük filozoflara dair hakiki bir anlama kabiliyeti sunacak kadar derin olan Kenny’nin açık ve canlı felsefe tarihi, Batı düşüncesinin seyrini şekillendiren insanlara ve fikirlere ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir çalışma olacaktır.

  Anthony Kenny’nin Batı Felsefesi Yeni Tarihi: Antik Felsefe, Cilt I için yapılan övgüler:
  Bu harika kitap, felsefe tarihi için sadece yetkin bir kılavuz değil, aynı zamanda felsefi araştırmanın tüm büyük alanına yönelik saygı uyandıran bir giriş niteliğindedir. Kenny’nin üslubu son derece açık. Zengin konu aralığını yalnızca en büyük yazarların sahip olduğu hafif bir dokunuşla aktarıyor. Bu; genişliği, öğrenme derinliği ve felsefi gelişmişliğiyle birlikte, elinizdeki kitabı muazzam faydalı kılıyor. Kişi sonraki ciltler için istekli kalıyor ve entelektüel dünyasının gerçekten sınırsız zenginlik içerdiğine ikna oluyor.

  James Ladyman, Times Higher Education Supplement

Ortaçağ Felsefesi - Batı Felsefesinin Yeni Tarihi Cilt 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.