sadsad x
asdasd

Batı Düşüncesinde İslam

Babil Yayınları

Albert Hourani

12,96 TL
9,07 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
3,89 TL
Batı Düşüncesinde İslam Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 239
ISBN: 9789758480319
Kapak: Ciltsiz
Albert Hourani
Albert Hourani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Batı Düşüncesinde İslam Kısa Özet

  Çatışmalarla ayrılan, ama farklı tür bağlarla birleşen Hıristiyanlar ile Müslümanlar birbirlerine dinsel ve düşünsel bir meydan okuyuş içindeydiler. Her bir din diğerinin iddialarından ne çıkarabiliyordu?

  Müslüman düşünürler için Hıristiyanlığın statüsü açıktı. Mesih, "peygamberlerin sonuncusu" Muhammed`le doruğuna ulaşan otantik peygamberlerin saflarındaydı ve onun otantik
  mesajını yanlış anlamışlardı: Kendi peygamberlerini bir Tanrı olarak düşünüyorlar ve onun çarmıha gerilmiş olduğuna inanıyorlardı. Bu konudaki olağan Müslüman açıklaması ise, onların kendi kutsal metinlerini, ya metni bozarak ya da bunun anlamını yanlış anlayarak "yozlaştırmış" oldukları şeklindeydi. Doğru bir şeklide anlaşıldığında, diye düşünüyorlardı Müslüman düşünürler, Hıristiyan metinleri Mesih`in göksel olduğuna ilişkin Hırisitiyan iddialarını desteklememekteydiler ve Kuran`daki bir pasaj da onun çarmıha gerilmeyip, her nasılsa gökyüzüne çekilmiş olduğunu ortaya koymaktaydı.

  Yine, Hıristiyanlar Muhammed`e verilen bildirimin otantikliğini kabul etmiyorlardı; oysa doğru bir kutsal kitap yorumlaması, Muhammed`in geleceğinin önceden söylenmiş olduğunu gösterecekti.

Batı Düşüncesinde İslam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.