sadsad x
asdasd
41,67 TL
39,59 TL
%5 indirim
Banka Finansal Tablolarının Analizi Hakkında Bilgiler
Türü: Kategorisiz Ürünler
Sayfa Sayısı: 603
ISBN: 9789756759080
Kapak: Ciltsiz
Öztin Akgüç
Öztin Akgüç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Banka Finansal Tablolarının Analizi Kısa Özet

  Bankaların amacı, kaynak ve varlıklarını, belli bir risk düzeyinde, etkin biçimde kullanarak, bir yandan karlarını çoğunsamak ve en azından bir orta sürede piyasa değerlerini en yüksek düzeye yükseltmek; öte yandan da ekonomideki işlevlerini de en iyi şekilde yerine getirmektir. Bu amaç doğrultusunda bankanın performansını değerlendirmek ve performansı iyileştirici öneriler ve politikalar geliştirmek önem taşımaktadır.

  Kitap, bankaların özetlenen amacını dikkate alarak performans ölçme ve değerleme teknikleri konusunda bilgi sunmanın yanı sıra, bankalarda izlenecek politikalara ışık tutmak, yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle kitabın bir bölümü bankalarda finansal raporların analizine, performans değerleme ölçülerine ve risk yönetim tekniklerine ayrılırken, izleyen bölümlerde banka yönetimine yer verilmiştir. Bu bağlamda özellikle bankalarda sermaye yönetimi, mevduat ve mevduat dışı kaynak yönetimi, likidite yönetimi, kredi yönetimi, yatırımlar yönetimi ve karlılık risk-gelir yönetimi konuları üzerinde durulmuştur.

  Konu ile ilgilisi nedeniyle bankalarda büyüme, dışa açılma ve bir büyüme stratejisi olarak bankalararası birleşme ve satınalmalar, ayrı bir bölüm olarak kitapta yer almıştır.

  Bankaların izleyecekleri politikaları etkilemesi özellikle de bankalarda sermaye yeterliliğinin ölçülmesinde belirleyici olması beklenen Basel II olarak özetlenen Basel Bankacılık Denetim Komisyonu'nun "Yeni Basel Sermaye Uzlaşısı" esasları sermaye ve kredi yönetimi bölümlerinde açıklanmıştır.

Banka Finansal Tablolarının Analizi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.