sadsad x
asdasd

Babasının Süsü Hz. Zeyneb

Uğurböceği Yayınları

Abdullah Kara

42,00 TL
30,24 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
11,76 TL
Babasının Süsü Hz. Zeyneb Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9789752613690
Kapak: Ciltsiz
Abdullah Kara
Abdullah Kara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Babasının Süsü Hz. Zeyneb Kısa Özet

  Hz. Zeyneb, Efendimizin (a.s.m.) ilk goncası, *babasının süsü*ydü. Dünyanın en mükemmel anne-babasının terbiyesi altında vahiy atmosferi içinde büyüdü. Gençlik çağının başlarında annesinin davetiyle ilk Müslümanlardan olma şerefine erdi.

  Mekkeli müşriklerin baskı ve işkencelerine aldırmadan İslam davet mücadelesinde aktif olarak yer aldı. Eşsiz bir cesaretle babasına yardıma koşarak müşriklerin karşısına kahramanca dikildi. En zor imtihanlardan geçti ama imanından asla taviz vermedi.

  İşkencelere maruz kaldı, devesinden düşürülerek karnındaki çocuğu katledildi. Alemlerin Efendisi olan babası, *O benim en değerli kızımdır. O benim için yaralandı* buyurarak onu taltif etti.

  Eşini çok sevdi. Ama bu sevgi onu inancının gereğini yapmaktan alıkoymadı. Çok arzu ettiği halde eşinin İslam’a karşı mesafeli duruşu onu iki sevgi arasında bıraktı. İkisinden de vazgeçmedi. Onun payına hep hasret, hüzün ve gözyaşı düştü. Sabrı, sebatı, aklı, feraseti ve cesareti sayesinde ikisini de kazandı.

  Bu kitap, Hz. Zeyneb’in örnek mücadelesini, sevgisine sonuna kadar sahip çıkışını, sabır, sebat ve zaferini roman tadında akıcı bir üslupla anlatıyor. Bir solukta okuyacaksınız.

Babasının Süsü Hz. Zeyneb Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.