Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

AYT Edebiyat Defterim

24,00 TL
16,80 TL

"Ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil... "

Konfüçyus

Sevgili gençler,

*Hız çağı* da diyebileceğimiz günümüzde engin bir deniz, geniş bir ova, uçsuz bucaksız bir evren olan *edebiyat* öğretimi en zor uğraşlardan biridir. Öğrencileri edebiyat alanında sınavlara hazırlayacak bir kitap hazırlamak da o kadar meşakkatli ve çetrefilli bir iştir.

Bu kitabı hazırlarken *empati* tekniğinden yararlandım. Kendimi ÖSYM’nin yerine koydum, *neyi, nasıl sorarım*a; öğrencilerin yerine koydum, *neyi, nasıl öğrenirim?*e cevaplar aradım; bulduğum cevapları 30 yıllık *sınavlara hazırlama* birikimimle harmanladım; sapını, samanını yele verdim; buğdayını, tanesini toparladım, eldim, damıttım ve bu kitabı hazırlayarak beğenilerinize sundum.

Her yeni çalışmaya başlarken Mercedes markasının yaratıcısı Karl Benz’in *Ya en iyisi ya hiç…* sözünü ilke edinirim. *Edebiyat Defterim*i de *en iyisi*, *en pratiği*, *en yararlısı* olması temennisiyle tüm bilgileri *imbikten süzer gibi* damıtarak ete kemiğe büründürdüm.

Kitabın hazırlanmasında bana yardımcı olan, desteklerini esirgemeyen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni arkadaşlarım Mustafa Türk’e ve Fatma Nur Küçükosman’a teşekkür ederim; sağ olsunlar, var olsunlar.

Yararlı olması dileğiyle…