sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 87 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 87 ürün görüntüleniyor.

Ayşe Kulin En İyi Kitapları

 Ayşe Kulin 1941 yılında İstanbul’da doğmuş en değerli yazarlarımızdan bir tanesidir. Arnavut köy’de Amerikan Kız Kolejinin Edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra birçok dergi ve gazetede editörlük ve muhabirlik yaptı. Meslek hayatı boyunca yazdığı kitaplar sayesinde birçok ödüle sahip oldu. Genel olarak bakıldığında öykü tarzında bir hikâyeyi anlatan kitapları ağırlıklı. Ayşe Kulin kitapları özellikle de genç kızlarımızın vazgeçilmezi oldu. 1984 yılı içerisinde öykülerden oluşan ilk kitabı Güneşe Dön Yüzünü raflardaki yerini aldı.Fakat sadece bir kitap yazıp bırakmadı. Aynı zamanda kitap içerisinde yer alan Gülizar isimli öyküyü senaryo haline getirerek adına Kırık Bebek dedi. Yazdığı bu senaryo sayesinde 1986 yılı içerisinde Kültür Bakanlığı tarafından ödül aldı. Aynı yıl içerisinde diğer eserleri sayesinde yılın en iyi sanat yönetmeni ödülüne de sahip oldu. Sonrasında Ayşe Kulin kitapları yayınlanmaya devam etti.

 

Ayşe Kulin’in Günümüzde Yayınlanan Kitapları

 

Ayşe Kulin kitapları 1984 yılından bu yana yayınlanmaya devam ediyor. Başarılı yazar geçen 34 yıl içerisinde okurlarını ve severlerini birçok farklı eseri ile buluşturmaya devam etti. Bu eserlerden bazılarını aşağıda sizler için paylaştık. Fakat Ayşe Kulin’e ait tüm kitaplarda ayrı bir hikâye işleniyor ve her biri okurları üzerinde farklı izler bırakıyor. Bu nedenle mutlaka tüm kitaplarını incelemeli ve fırsat bulduğunuz sürece okumalısınız. Tüm kitaplarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

  • Bir Perşembe sabahı evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından arabasının altında ölü bulunmuştu Aylin. Fakat neden öldü, nasıl öldü kimsenin bir fikri yoktu. Prenseslikten, Amerikan ordusuna kadar uzanan bir hayatın romanı olan Adı Aylin, Türkiye’nin şüphesiz en ses getiren romanlarından birisi olmuştu.
  • Hüzün Dürbünümde Kırk Sene kitabında Ayşe Kulin, kendi hayatına kendi dürbününden bakmış ve son kırk yıl içerisinde yaşadıklarını kendi dilinden okuyucuları ile buluşturmuştur.
Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.