sadsad x
asdasd

Ayrıntılı Makam Tanımlarıyla Birlikte Sekiz Makamda Dokuz Beste

Gece Kitaplığı

Mustafa Hilmi Bulut

30,07 TL
18,64 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
11,43 TL
Ayrıntılı Makam Tanımlarıyla Birlikte Sekiz Makamda Dokuz Beste Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 395
ISBN: 9786052880548
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Hilmi Bulut
Mustafa Hilmi Bulut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ayrıntılı Makam Tanımlarıyla Birlikte Sekiz Makamda Dokuz Beste Kısa Özet

  Bu kitapta, Geleneksel Türk Sanat Müziği‘nin şarkı, saz semaisi ve oyun havası formlarında bestelenmiş özgün çalışmalar bulunmaktadır. Seçilen makamların bazılarında çok fazla sayıda eser bulunmamaktadır. Neveser, mahur buselik ve şehnazbuselik bunlara örnek verilebilecek makamlardır. Bu kitabın hazırlanmasındaki amaç, Eğitim Fakülteleri müzik eğitimi ana bilim dallarında, Türk müziği konservatuvarlarında ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin müzik bölümlerinde okutulmakta olan Türk Müziği dersi repertuarına yeni ve özgün eserler kazandırmk ve ayrıca, kitapta yer alan makamların farklı tanımlarına yer vermek suretiyle bu makamların iyi anlaşılmasını sağlamaktır.

  Makamlar hakkındaki betimlemeler çeşitli kaynaklardan araştırılarak verilmiş olup, bu tanımlamalar gençlerin anlayacağı biçimde yalın bir dille anlatılmaya çalışılmıştır. Örneklemde yer alan makamların her birine ait örnek eser notalarının da yer aldığı bu kitapta, örnekleme dahil edilen her bir makam için ayrı ayrı özgün beste çalışmalarına da yer verilmiştir.

  Bu kitabın başta Cumhuriyet Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi müzik bilimleri ve müzik teknolojisi bölüm öğrencileri, Devlet Türk Müziği Konservatuvarı ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri olmak üzere yurdumuzdaki tüm üniversitelerin müzik öğrencilerine ve öğretim elemanlarına yararlı olmasını bütün kalbimle dilerken, Türk makam müziğimizde kullanılmakta olan formlar, usuller ve makamlardan hiç olmazsa bir kısmının, günümüz Türkçesiyle yazılmış bu örnekler sayesinde, müzik eğitimi almakta olan genç müzisyenlerin, hafızalarında yer etmesini arzu ederim. Saygılarımla.
  Prof. Dr. Mustafa Hilmi BULUT

Ayrıntılı Makam Tanımlarıyla Birlikte Sekiz Makamda Dokuz Beste Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.