sadsad x
asdasd
Ayna ve Suret Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 125
ISBN: 9789756420058
Kapak: Ciltsiz
A. Vahap Akbaş
A. Vahap Akbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ayna ve Suret Kısa Özet

  Ayna ve Suret, şiir ve denemeleriyle tanınan A.Vahap Akbaş'ın dergilerde yayınlanan hikâyelerini bir araya getiriyor. Anadolu çocuklarının büyük şehirde yaşadığı kimlik, kişilik bunalımlarıyla sevda ve muhabbet hikâyelerini anlatan metinlerin bir kısmı gerçekten sarsıcı. Büyük bir kısmı ise hayal ve fantezi dünyasına götürüyor okuyucuyu. Yazarın gösterdiği aynada birbirinden farklı, bağımsız kimlik ve kişilikteki insanların hayatlarından kesitlerle beraber kendi hayatımızdan alınmış olabileceğini düşündürtecek sahneleri görüyoruz.

  Hikâye edilen kimi olaylar karşısında şaşıracak, hoş sürprizlere gülecek, ülkemizde yaşanan ihmal ve duyarsızlıklara sinirlenecek, acınacak hallerdeki durumlarda üzülecek, aşk ve sevgi anları gibi mutlu anlarda sevinecek ya da hüzünlü bir olayla duygulanacaksınız okurken. Unutamayacağınız tiplerin ve durumların hikâyelerini bir araya getiren bu kitabın edebiyatımıza taze bir hava getireceğine inanıyoruz.

  Efgan adlı ilk şiir kitabıyla Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "Yılın Şairi" seçilen, Alevler ve Güller adlı romanıyla da Sedat Yenigün Roman Armağanı kazanan A.Vahap Akbaş, kendine özgü hikâyeleriyle de farklı bir dil geliştirmektedir.

  A.Vahap Akbaş, şiirleri yanında, deneme ve incelemeleriyle edebiyat öğretmenliğinde oluşturduğu birikimi edebi eserlerine de taşıyarak kültürel bir kimlik ortaya koymaktadır. Değişik atmosferleri yansıtan hikâyelerden oluşan Ayna ve Suret, yeni Türk edebiyatında, bir şairin hikâyeleri olarak kendine özgü dili ve anlatımıyla dikkati çekecektir.

Ayna ve Suret Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.