sadsad x
asdasd
35,00 TL
30,45 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
4,55 TL
Aykırı Simalar Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 249
ISBN: 9789756790335
Kapak: Ciltsiz
Terry Eagleton
Terry Eagleton
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aykırı Simalar Kısa Özet

    Romantik şairler, Zizek, idam mahkumları ve öyküleri, eşcinseller, Wittgenstein `filmi`, düşmüş kadınlar, Lacan barbarlar, Oscar Wilde, `şehitlik`, Marksizm, popüler romanlar, Öteki/Başkası, Krallar ve Frankfurt Okulu, romantizm, Stalin, ihtiras, popüler kültür, sanat ve din modernite, estetik, demokrasi, liberaller-muhafazakarlar, radikaller, iletişim teorileri, edebiyat, yapısalcılık... Harvey, Spivak, Stuart Hall, Dario Fo, Harold Bloom, Wittgenstein, David Beckham... Bu kitap Eagleton`ın düşünce sistematiğinin bizzat yazar tarafından özetlenmiş hali. Değindiği konular ve alanlar nedeniyle Eagleton`ın `her şey` üzerine düşüncelerinin yer aldığı bir kitap ve `Kuramsal bağlama sadakat...`le tanımlanabilir.

    Kitapta yer alan kavramlar ve `İsimler`, hiç de öyle basitçe yanyana veya üst üste gelmiyor. Yanyana gelen isimler ve kavramlar bize çağımızın gerçeğini sunuyorlar. Eagleton, isimler ve kavramların, bize sundukları `gerçeği` eleştiriyor. Eagleton `bu kitapta toplanan yazılardan bazılarının konularına yönelik açık bir övgü terennüm ederken, bazı yazıların konusuna aynı sevecenlikle yaklaşmıyor. Bazı yazılarda hakim olan kavgacı ton` ise, eleştirilen yazarların her birinin kendilerini ifade etmiş oldukları siyasal/edebi özneleşme biçimlerine getirilen analitik itirazdan kaynaklanmaktadır.

    Aykırı Simâlar`da Terry Eagleton, edebiyatçıların, sanatçıların, önemli kuramcıların ve popüler `şahsiyetler`in `saydam benlik` tahayyüllerinin bize görünenden pekala uzak olan öbür yüzüyle, fazlasıyla ve eksiğiyle - göz önüne çıkmamış olan çekirdeğiyle meşgul oluyor.

Aykırı Simalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.