sadsad x
asdasd
Aykırı Simalar Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 249
ISBN: 9789756790335
Kapak: Ciltsiz
Terry Eagleton
Terry Eagleton
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aykırı Simalar Kısa Özet

    Romantik şairler, Zizek, idam mahkumları ve öyküleri, eşcinseller, Wittgenstein 'filmi', düşmüş kadınlar, Lacan barbarlar, Oscar Wilde, 'şehitlik', Marksizm, popüler romanlar, Öteki/Başkası, Krallar ve Frankfurt Okulu, romantizm, Stalin, ihtiras, popüler kültür, sanat ve din modernite, estetik, demokrasi, liberaller-muhafazakarlar, radikaller, iletişim teorileri, edebiyat, yapısalcılık... Harvey, Spivak, Stuart Hall, Dario Fo, Harold Bloom, Wittgenstein, David Beckham... Bu kitap Eagleton'ın düşünce sistematiğinin bizzat yazar tarafından özetlenmiş hali. Değindiği konular ve alanlar nedeniyle Eagleton'ın 'her şey' üzerine düşüncelerinin yer aldığı bir kitap ve 'Kuramsal bağlama sadakat...'le tanımlanabilir.

    Kitapta yer alan kavramlar ve 'İsimler', hiç de öyle basitçe yanyana veya üst üste gelmiyor. Yanyana gelen isimler ve kavramlar bize çağımızın gerçeğini sunuyorlar. Eagleton, isimler ve kavramların, bize sundukları 'gerçeği' eleştiriyor. Eagleton 'bu kitapta toplanan yazılardan bazılarının konularına yönelik açık bir övgü terennüm ederken, bazı yazıların konusuna aynı sevecenlikle yaklaşmıyor. Bazı yazılarda hakim olan kavgacı ton' ise, eleştirilen yazarların her birinin kendilerini ifade etmiş oldukları siyasal/edebi özneleşme biçimlerine getirilen analitik itirazdan kaynaklanmaktadır.

    Aykırı Simâlar'da Terry Eagleton, edebiyatçıların, sanatçıların, önemli kuramcıların ve popüler 'şahsiyetler'in 'saydam benlik' tahayyüllerinin bize görünenden pekala uzak olan öbür yüzüyle, fazlasıyla ve eksiğiyle - göz önüne çıkmamış olan çekirdeğiyle meşgul oluyor.

Aykırı Simalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.