sadsad x
asdasd

Avrupa’nın Gelecek Sınırları

1001 Kitap

Olli Rehn

13,89 TL
9,31 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
4,58 TL
Avrupa’nın Gelecek Sınırları Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 3990000065139
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2007
Olli Rehn
Olli Rehn
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Avrupa’nın Gelecek Sınırları Kısa Özet

  "Mustafa Kemal Atatürk`ün başlattığı modernleşme sürecinin açık ve uzun dönemli beklentisi olan Avrupa Birliği`ne entegre olması Türkiye`nin çıkarınadır."

  "AB neden Türkiye ile müzakere ediyor. Çünkü Avrupa bizim değerlerimize, hukukun üstünlüğüne ve ortak politikalara sahip çıkan istikrarlı, demokratik ve refah içinde bir Türkiye`ye ihtiyaç duyuyor. Bu tamamen bizim çıkarımızı ilgilendiren bir konudur çünkü zamanımızın getirdiği en büyük zorluk, Avrupa`nın hem tutarım içinde, hem de dışında İslam ile olan ilişkisidir. Türkiye istikrarsız Ortadoğu`da bir istikrar abidesidir."

  "İstatistiklere göre, bugün başta Almanya, Fransa ve İngiltere`de olmak üzere Avrupa`da 12 ila 15 milyon arasında Müslüman yaşamaktadır. Bu durum, Avrupa`nın demografik yapısını hızlı biçimde değiştirmektedir. Örneğin Berlin`de Protestanlığın ardından en büyük ikinci dini inanç Katoliklik değil, İslam`dır." "Pek çoğu AB üyesi devletlerin vatandaşları olmak üzere şu anda AB`de milyonlarca Müslüman yaşadığına göre, AB`yi bir Hıristiyan kulübü olarak nitelendirmek anlamsızdır."

  "Irak, İran ve diğer Ortadoğu ülkelerindeki gelişmeler; dinler ve medeniyetler ya da enerji ile ekonomik büyüme arasındaki ilişkilerde AB ve Türkiye`nin birbirlerine ihtiyaçları var. İşte bu yüzden Türkiye`nin AB`ye katılımını destekliyoruz. Güvenlik, ekonomi, enerji ve uygarlaşma meselelerinde ortak değerleri ve çıkarları paylaşıyoruz."

 • 2. Hamur

Avrupa’nın Gelecek Sınırları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.