sadsad x
asdasd
18,52 TL
13,89 TL
%25 indirim
Avrupa’nın Birliği ve Türkiye Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 364
ISBN: 9789756176276
Kapak: Ciltsiz
İsmail Cem
İsmail Cem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Avrupa’nın Birliği ve Türkiye Kısa Özet

  İsmail Cem, 1997 ile 2002 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı olarak yaşadığı olaylardan, geliştirdiği düşüncelerle, görevi sırasında uyguladığı poltikalardan yola çıkarak tüm birikim ve deneyimine dayanarak kaleme aldığı Türkiye Avrupa Avrasya adlı çalısmasının ikinci cildi olan Avrupa’nın *Birliği* ve Türkiye kitabında olaylarla gelişmeleri AB ekseni doğrultusunda ele alıyor. İsmail Cem kitabında kırk yıllık AB sürecinin varmış olduğu çizgiyi, yapılan yanlışları ve doğruları, Türkiye’nin daha da ileri gitmesi için gerekli siyaset değişimini inceliyor.

  Öncelikle 1997-2002 dönemindeki uygulamalardan, yaşanmış olaylardan ve gözlemlerden kaynaklanan genel bir değerlendirmenin egemen olduğu bu önemli eserin en önemli özelliği; Cem’in teorik çözümlemelerini uygulama sırasında kazanmış olduğu kişisel deneyimleri ile birleştirip, yalnızca bugüne değil, düne ve yarına da bakan bir senteze ulaşması.

  İsmail Cem’in kitabı hergün okuduğumuz, televizyonda seyrettiğimiz dış politika ile ilgili haberleri, yorumları, bilgiyle, nesnellikle değerlendirmek için yararlanabileceğimiz başucu kitabı.
  Doğan Hızlan

  Cem’in bakanlığı döneminde Yunan meslektaşı Yorgo Papandreu ile kurduğu kişisel ilişkilerin, iki komşu ülke arasındaki gerginliklerin geride bırakılmasına ve yeni bir havanın oluşmasına nasıl katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Avrupa’nın Birliği ve Türkiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.