sadsad x
asdasd

Avrupa Resim Sanatında Dans İmgeleri

Gece Kitaplığı

Sibel Almelek İşman

30,33 TL
22,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,58 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Avrupa Resim Sanatında Dans İmgeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 269
ISBN: 9786053244967
Kapak: Ciltsiz
Sibel Almelek İşman
Sibel Almelek İşman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Avrupa Resim Sanatında Dans İmgeleri Kısa Özet

  Sanatlar arasındaki güçlü etkileşim, ilginç bir olgudur. Resimlerde, edebiyat, tiyatro, müzik ve dansın izlerini aramak, sanat tarihçisine engin bir araştırma alanı sunmaktadır.

  Avrupa Resim Sanatında Dans İmgeleri  adlı bu tezin amacı, resim ve dans sanatlarının buluştukları eserleri değerlendirmektir. Antik Çağ'dan 20. yüzyıla uzanan geniş zaman diliminde, ressamların gözünden danslar ve dansçılar izlenmiş, dans tarihine görsel zenginlik katan yapıtlar bir araya getirilmiştir.

  Mitolojik ve dinsel öykülerde, alegorik anlatımlarda, günlük yaşam sahnelerinde ve farklı ülkelerin geleneklerinde, dansın coşkusu ve ritmi, keyifle aranmıştır.

  İnsanın yaşamında önemli, anlamlı ve vazgeçilmez bir yeri olan dansın resim sanatındaki yansımalarını değerlendiren bu çalışma, Antik Çağ, Ortaçağ, Rönesans, Barok, Rokoko, Yeni Klasikçilik (Neoklasisizm), Romantizm, Akademik Resim, Gerçekçilik (Realizm), İzlenimcilik (Empresyonizm), Oryantalizm ve 20. Yüzyıl başlıkları altında, dansın çoğunlukla coşkulu, ender olarak hüzünlü çağrışımlarını gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır.

Avrupa Resim Sanatında Dans İmgeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.