sadsad x
asdasd
100,00 TL
90,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Avrupa Birliği ve Türkiye Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 454
ISBN: 9789752532533
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
İbrahim S. Canbolat
İbrahim S. Canbolat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Avrupa Birliği ve Türkiye Kısa Özet

    Avrupa Birliği gibi dünyada bir örneği bulunmayan; gelişimini kendi tarihsel siyasal ve kültürel ekonomik arka planı etkisinde tamamlamaya çalışan bir yapıyı klasik bakış açısından bir genelleme yaparak açıklamak kolay olmaz. Bir entegrasyon sürecini oluşturan Avrupa Birliği`ni her biri farklı bir yanına yönelik birbiriyle bağlantısız birden fazla teorik yaklaşımın ise ancak sınırlı ölçüde kavrayıp açıklaması mümkün olabilir. Gerekli olan disiplinlerarası bir çözümleme yöntemidir.

    Bu kitapta Avrupa Birliği Avrupa Topluluğu bütüncül bir üst bakışta çözümleme düzeyinde irdelenerek, bir Uluslarüstü Siyasal Sistem olarak kavranılmaktadır. Bütünleşme sürecine bağlı olarak söz konusu sisteme ilişkin kavramlar dönemin gerçekliğiyle uyumlu biçimde Avrupa topluluğunu ve Avrupa Birliği şeklinde kullanılmakta böylelikle sunulması amaçlanmaktadır.

    Türkiye`nin Avrupa Birliği ile ilişkileri konusunda da Avrupa Birliği olgusunun kavranılması önemlidir. Türkiye`nin üyeliği ile ilgili olarak vatandaşların sağlam bilgi temelinde oluşacak özgür kanaat (görüş) ile karar vermesi hem birey ve toplum için hem de ülkenin geleceği için gereklidir. Bu da vekaleten düşünme yerine, kişinin bizzat okuyarak bilgi ve fikir edinmesi yoluyla gerçekleşebilir. Kitap buna katkı sağladığı ölçüde amacına ulaşmış olacaktır. Bu akademik ve toplumsal bir amaç olarak ifade etmektedir.

  • 2. Hamur

Avrupa Birliği ve Türkiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.