sadsad x
asdasd
154,00 TL
100,10 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
53,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Atletik Gelişim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786257291064
Kapak: Ciltsiz
Vern Gambetta
Vern Gambetta
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atletik Gelişim Kısa Özet

  *Atletik Gelişim* uygulamaları son yıllarda birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de oldukça ilgi görmekte ve bir uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanın tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden birisi, sporcuların performans gelişimi için alanında uzman ve nitelikli antrenörler ile müsabakalara hazır hale gelmek istemeleridir. Bu amaçla atletik performans gelişiminde saha uygulamaları önem kazanmakta ve atletik gelişim felsefesi ile kuramı, spor bilimlerinin güncellenmesi ile daha da güç kazanmaktadır. Atletik Gelişim kitabı, Gambetta’nın *Beyin bireysel olarak kasları algılamak yerine hareketleri algılar. Bu nedenle hareketleri antrene edin, kasları değil* felsefesi ile yola çıkılarak yazılmış, alanındaki ilk eserlerden biridir. 40 yılı aşkın saha tecrübesine sahip bir kuvvet koçu olan Gambetta’nın bu eseri kuvvet kondisyon koçlarına, kişisel antrenörlere ve hareket profesyonellerine hem bir felsefe aktarmakta hem de bir yol gösterici olmaktadır. *Fonksiyonel yol* olarak tanımladığı bu yol, çalıştırdığı üst düzey sporculardan sedanter bireylere kadar herkesi antrenman amaçlarına ulaştırmayı hedeflemiş, bu alanda da elde edilen sonuçlar ile etkinliğini net bir şekilde ortaya koymuştur.

  Atletik Gelişim, bir çeviri kitaptır. Bu kitabı seçmemizdeki en önemli neden, kitabın *atletik performans gelişimi* alanında; basit, anlaşılır ve uygulamada kolaylık sağlayan bir felsefeye göre kurgulanmış olmasıdır. Atletik Gelişim, okuyuculara antrenmanların planlanmasında ve uygulanmasında sistematik bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır. *Antrenman Sisteminin Unsurları ve Performansa Fiziksel Katkıda Bulunan Etmenler* olmak üzere iki temel kısma ayrılan kitap, toplamda 14 farklı başlık altında toplanmıştır.

  Kitap içerisinde yer alan anatomik terimler ve özellikle tek tek açıklanan egzersizler orijinal isimleriyle yazılmıştır. Bu durum, bizim prensip olarak diğer kitaplarımızda da yaptığımız bir uygulamadır.

  Çiğdem Bulgan & Mustafa Arslan Başar

  Sedat Odabaşı & Kaan Gürbey Aktüre

Atletik Gelişim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.