Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Atlantis'in Hikayesi

38,00 TL
32,30 TL

William Scott-Elliot, Helena Blavatsky`nin çeşitli yayınlarında yer verdiği Kök Irklar kavramını, özellikle Atlantis`in Hikayesini ve Kayıp Lemurya`yı detaylandıran bir teozofistti. Bu bilgileri 1925 yılında Atlantis`in Hikayesi adlı tek bir kitapta birleştirdi.

Scott-Elliot, Teozofi Üstatlarından (Mahatmalar) kadim Atlantis ve Lemurya hakkında "astral durugörü" ile bilgi aldığını öne sürüyordu ve bu sebeple teozofist Charles Leadbeater ile temasa geçti. Leadbeater kendi medyumik keşiflerini, onları desteklemek için bilimsel araştırma yapan Scott-Elliot`a iletti. Leadbeater`ın katkılarına rağmen, Scott-Elliot, Sinnett`in önsözüyle yayınlanan The Story of Atlantis adlı kitabın tek yazarı olarak kayda geçmiştir.

*Elinizdeki kitap astral durugörü ile elde edilen bulgulara dayanmaktadır. Bu yeni tarihsel araştırma yönteminin öncü denemesi olarak ortaya konan ilk eserdir. Bu kitapta bahsedilen her olgu, dikkatli ve özenli bir incelemeyle ele alınmış, birkaç yıl boyunca yapılan ve birden fazla nitelikli kişinin iştirak ettiği bir araştırma ile elde edilmiştir.* Sinnett

Efsanevi Atlantis hakkında yapılan bu öncü çalışma, orjinal haritalarla desteklenmiştir.