sadsad x
asdasd

Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar

Yılmaz Basım

Turan Bozkurt

28,00 TL
15,96 TL
%43 indirim
Kazancınız
:
12,04 TL
Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786059828246
Kapak: Ciltsiz
Turan Bozkurt
Turan Bozkurt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar Kısa Özet

  Atatürk’ün gönül galerisine kısa bir göz attığımızda oldukça zengin olduğunu görüyoruz.
  Başta annesi Zübeyde Hanım, kız kardeşleri Makbule ile Naciye, evlatlık olarak aldığı Zehra Aylin, Rukiye, Nebile, Ülkü Adatepe, Sabiha Gökçen ve dini nikahlı eşi olduğu söylenen Fikrîye Hanım ve resmi olarak evlendiği Latife Hanım olmak üzere etrafında birçok kadın görüyoruz. Atatürk bu kadınlar içinde annesini anne olarak, kardeşlerini kardeş olarak ve manevi evlatlarını birer evlat olarak sevmiştir.

  Müjgan,  Nafira, Hatice, Emine, Rum kızı Eleni, Liza, Tevhide Miti Kovaçeve, Madam Corinne, Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşanın kızı Lütfiye, Sultan Vahdettin’in küçük kızı Sabiha Sultan, Afet İnan, Safiye Behar isimli kadınlar ise Atatürk’ün sevdiği gönül galerisinde birer sevgili olarak resmigeçit yapmışlardır.

   *Atatürk’ün Sevdiği Kadınlar* isimli eserimizde yukarıda adı geçen hanımlarla ilgili mevcut kaynakları tarayarak bilgi vermek istedik.

  Bununla maksadımız Atatürk’ün de diğer insanlar gibi yeri geldiğince seven, aşık olan ve yeri geldiğince nefret edebilen bir insan olduğunu ortaya koymaktır.

Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.